Zprávy → Evropa19. září  2016 v 16:57  

Francie vyčlení další prostředky pro boj s terorismem, slíbil prezident Hollande

Francouzský prezident François Hollande přislíbil posílit boj proti terorismu - Foto:  Reuters

Francouzský prezident François Hollande přislíbil posílit boj proti terorismuFoto:  Reuters

Francie změní systém odškodňování obětí teroristických útoků. Během pietního aktu v pařížské Invalidovně to slíbil prezident François Hollande. Zároveň dodal, že Francie na boj proti teroristům vyčlení další prostředky. Ceremoniál na památku obětí terorismu se u pařížského památníku koná už osmnáct let.

Při aktu zazněla jména všech 230 obětí útoků od listopadu minulého roku. Mladá muslimka Yasmine Marzouková, která přišla během atentátu v Nice o tři rodinné příslušníky, apelovala na prezidenta Hollanda. Vyzvala ho, aby učinil vše, co je v jeho silách a Francii a její obyvatele před dalšími útoky ochránil - a to včetně muslimské komunity. 

Samotný prezident pak zdůraznil, že jeho vláda bude usilovat o zlepšení všech opatřeních, které mohou útoky předpovídat, odrazovat od nich a v budoucnu jim zabránit. Kromě toho ohlásil změnu v kritizovaném systému odškodňování a pomoci obětem terorismu. 

Čtěte také: Bezpečnost a řešení migrace. Evropští lídři vytváří 'mapu důležitých témat'

Ve Francii začal po listopadových teroristických útocích, při kterých přišlo o život 131 lidí, platit výjimečný stav. Prezident Hollande ho chtěl následně odvolat, po útoku v jihofrancouzském Nice ale naopak došlo k jeho prodloužení. 

Autor:  Jan Šmíd  (jšm)

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace