Zprávy → Evropa25. září  2013 v 09:48  

Francii dochází trpělivost s Romy. Politici obhajují jejich vyhošťování

Francouzský ministr vnitra tvrdí, že postup vlády při vyklizování romských tábořišť je správný (ilustrační foto) - Foto:  Reuters

Francouzský ministr vnitra tvrdí, že postup vlády při vyklizování romských tábořišť je správný (ilustrační foto)Foto:  Reuters

Francouzský ministr vnitra Manuel Valls obhajuje vyhoštění Romů z Francie. Prohlásil, že styl života lidí tohoto etnického původu je v ostrém rozporu s francouzským. Podle něj by se měli vrátit do Rumunska a Bulharska. Valls také tvrdí, že postup vlády při vyklizování romských tábořišť je správný. Romové a jejich způsob života se stále častěji stávají ve Francii tématem i ve volbách do místních zastupitelstev.

„Jen málo Romů je schopno se integrovat do francouzské společnosti. Tito lidé žijí v opravdových slumech a mají odlišný styl života od našeho,“ prohlásil Valls, který už v minulosti obhajoval likvidaci romských tábořišť. 

„Faktem zůstává, že se jedná o populaci se špatnou pověstí, která ale také souvisí s tím, že Romové nemají téměř žádný příjem, a tudíž prostředky k životu, a obstarávají si je tedy jinak,“ říká policista z jihu Francie. 

Odchod Romů z Paříže si jako cíl daly i obě hlavní kandidátky na místo starosty francouzské metropole. 

Autor:  Jan Šmíd  (jšm), Simona Bartošová

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace