Zprávy → Evropa24. srpna  2016 v 20:14  

Lovec zastřelil v Srbsku mladého Afghánce. Zda nešťastnou náhodou či úmyslně, se zatím neví

V Srbsku lovec zabil Afghánce, neví se zatím, zda úmyslně či ne (ilustrační foto) - Foto: Jan Rosenauer

V Srbsku lovec zabil Afghánce, neví se zatím, zda úmyslně či ne (ilustrační foto)Foto: Jan Rosenauer

V srbských lesích u bulharských hranic zastřelil v noci na dnešek jeden z lovců zvěře mladého afghánského migranta. Informovalo o tom dnes srbské ministerstvo obrany bez upřesnění, zda se případ vyšetřuje jako nešťastná událost nebo podezření z úmyslného činu.

Ministerstvo sdělilo, že v souvislosti s případem byl zadržen jeden ze čtyř lovců, kteří byli na místě. Kromě nich se tam nacházelo šest migrantů, z nichž jeden byl postřelen do břicha. „Doktoři záchranné služby po příjezdu už mohli jen konstatovat smrt 20letého afghánského občana," uvádí se v prohlášení pro média. 

Agentura AP poznamenala, že mnozí Srbové v tuto roční dobu loví v lesích srnce, lišky a divočáky, na které často číhají v noci. 

V Srbsku sice panuje napětí kvůli množství migrantů, kteří se snaží přes srbské území dostat do bohatších zemí Evropské unie, ale k útokům, navíc vražedným, vůči uprchlíkům nedochází. 

Země leží na takzvané balkánské cestě, po níž migranti a uprchlíci z Blízkého východu, Asie i Afriky míří zejména do Německa, Švédska a Rakouska. I když byla tato trasa oficiálně uzavřena letos v březnu, regionem lidé stále ilegálně procházejí, byť v menším počtu. 

Od poloviny července, kdy Bělehrad zavedl na svých hranicích s Makedonií a Bulharskem smíšené vojenské a policejní hlídky, úřady zaznamenaly více než 3700 pokusů o ilegální vniknutí do země. 

Související weby

UPRCHLICKÁ KRIZE

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace