Zprávy → Evropa5. září  2016 v 16:47  

Merkelová přebírá odpovědnost za porážku, přístup k migraci měnit nechce

Německá kancléřka Angela Merkelová přebírá odpovědnost za porážku své strany (CDU) v zemských parlamentních volbách - Foto:  Reuters

Německá kancléřka Angela Merkelová přebírá odpovědnost za porážku své strany (CDU) v zemských parlamentních volbáchFoto:  Reuters

Německá kancléřka Angela Merkelová přebírá odpovědnost za porážku své strany (CDU) v zemských parlamentních volbách v Meklenbursku-Předním Pomořansku. Zároveň ale trvá na správnosti své vstřícnosti k uprchlíkům. Důvěru voličů chce získat zpět. Merkelová to v pondělí řekla novinářům na okraj summitu G20 v Číně.

Kancléřka převzala odpovědnost za porážku CDU v nedělních zemských parlamentních volbách v Meklenbursku-Předním Pomořansku, které jsou jejím domovským politickým regionem. 

Čtěte také: Masakr motorovou pilou. Německý tisk reaguje na výsledek CDU ve volbách

Řekla také, že tato porážka souvisí s vládní migrační politikou. „Přesto věřím, že rozhodnutí, která jsme učinili, jsou správná a musíme na nich dále stavět," sdělila Merkelová. 

Prohlásila, že je s výsledkem voleb velmi nespokojená a její strana nyní musí znovu získat důvěru voličů, a to i prostřednictvím začlenění uprchlíků a deportací těch, kteří nezískají azyl.  

Ve volbách v Meklenbursku-Předním Pomořansku vyhrála sociální demokracie, následovaná nacionalistickou protiimigrační Alternativou pro Německo (AfD). CDU skončila až třetí. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace