Zprávy → Evropa13. srpna  2016 v 14:46  

Migranti mají pracovat ve velkých firmách. Merkelová si pozvala zástupce Simensu i Volkswagenu

Merkelová chce přimět velké firmy, aby zaměstnávaly víc migrantů (ilustrační foto) - Foto: Imre Solt,  CC BY-SA 3.0

Merkelová chce přimět velké firmy, aby zaměstnávaly víc migrantů (ilustrační foto)Foto: Imre Solt, CC BY-SA 3.0

Německá kancléřka Angela Merkelová pozvala na září do Berlína představitele společností jako Siemens, Opel, Volkswagen nebo RWE. S velkými firmami chce probrat, co brání najímání většího počtu imigrantů. Informoval o tom bulvární deník Bild. Do Německa loni přišel více než milion běženců, velké firmy ale dosud zaměstnaly jen asi pět desítek z nich.

Kancléřka Angela Mekelová bude podle německého listu na manažery naléhat, aby vytvořili více stážistických a dalších pozic, které by byly pro migranty vhodné. 

Firmy dlouhodobě namítají, že nabírání zaměstnanců z řad běženců brání jejich nedostatečné jazykové a odborné znalosti. Německá vláda ale potřebuje, aby práci v dohledné době získalo co nejvíce uprchlíků. Pokud totiž najdou zaměstnání, značně to uleví státní kase. 

Čtěte také: Proč jsou Berlíňané vstřícní k migrantům? Sami byli uprchlíci, připomíná novinářka

Německý deník Frankfurter Allgemeine Zeitung zveřejnil začátkem července výsledky ankety, ve které se ptal na zaměstnávání migrantů 30 největších společností zapsaných na frankfurtské burze. 

Ukázalo se, že přestože tři desítky firem vykazují roční obrat více než 1,1 bilionu eur a zaměstnávají asi 3,5 milionu lidí, uprchlíky se jim prozatím daří zaměstnávat minimálně. 

Mezi zaměstnanci je mají pouhé tři z těchto třiceti společností. Pro Deutsche Post jich pracuje 50, pro softwarovou společnost SAP a farmaceutický Merck pak po dvou. 

Vývoj uprchlické krize v Evropě v pololetí letošního roku - Foto:  ČTK

Související weby

UPRCHLICKÁ KRIZE

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace