Zprávy → Evropa16. září  2016 v 06:45  

Mnichov se připravuje na Oktoberfest. Pivní festival doprovázejí zvýšená bezpečnostní opatření

Litrové mázy jsou symbolem tradiční pivní akce. (ilustrační foto) - Foto: Fotobanka Pixabay

Litrové mázy jsou symbolem tradiční pivní akce. (ilustrační foto)Foto: Fotobanka Pixabay

Mnichovský Oktoberfest začne v sobotu. Tradiční pivní slavnosti bude tentokrát hlídat více policistů i bezpečnostních kamer. Tereziánskou louku, kde se akce už více než 180 let koná, obežene mobilní plot.

Návštěvníků mířících sem za litrovými mázy piva a tradiční dechovkou bude okolo pěti milionů. Stejně jako oni se na tyto slavnosti chystá i policie. „Kvůli aktualizovaným bezpečnostním opatřením v Mnichově budeme provádět kontroly také při vstupu do areálu. Je zakázáno mít u sebe baťohy a tašky o objemu tři a více litrů,“ sdělil viceprezident mnichovské policie Werner Feiler. 

Mnichov opatřeními reaguje na nedávné útoky v samotném městě i v Bavorsku. Na Tereziánské louce a v okolních ulicích bude namísto loňských pěti set plicistů sloužit o sto víc. Na celý areál bude kromě toho dohlížet 29 kamer. Přestože neexistuje žádné konkrétní nebezpečí, řada návštěvníků se rozhodla do Mnichova nepřijet. Hoteliéři letos hlásí ve srovnání s loňským rokem o deset procent méně hostů 

Oktoberfest trvá většinou šestnáct dní, končí první říjnovou neděli. Jeho historie sahá až do roku 1810, v areálu o rozloze 64 akrů se každoročně sejde až šest milionů milovníků piva. Odhaduje se přitom, že až 30 % produkce bavorských pivovarů je spotřebováno právě během festivalu. 

Autor:  Pavel  Polák  (ppo)

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace