Zprávy → Evropa11. října  2016 v 12:24  

Německá policie kvůli bombové hrozbě evakuovala nádraží v Rastattu

Německá policie spolu s pyrotechniky zasahuje na nádraží v Rastattu kvůli bombové hrozbě (ilustrační foto) - Foto:  ČTK/AP

Německá policie spolu s pyrotechniky zasahuje na nádraží v Rastattu kvůli bombové hrozbě (ilustrační foto)Foto:  ČTK/AP

Německá policie kvůli bombové hrozbě evakuovala nádraží v Rastattu na jihozápadě Německa u hranic s Francií. Přerušena byla i železniční doprava na spojnici mezi Mannheimem a švýcarskou Basilejí, informovala agentura DPA. Nic podezřelého se ale nakonec nenašlo.

„Nádraží Rastatt je s okamžitou platností opět otevřené. Po prohledání nemáme žádné poznatky (o výskytu bomby)," uvedla na twitteru spolková policie.  

Budovu nádraží pročesali pyrotechnici se psy. Reagovali tak na bombovou hrozbu, kterou policie obdržela v ranních hodinách po telefonu. Zpět v normálním provozu je už i vlaková doprava. 

Rastatt s téměř 50 tisíci obyvateli leží ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko, asi 70 kilometrů západně od její metropole Stuttgartu. Katastr města přiléhá k francouzské hranici. 

Německá policie je nyní ostražitá kvůli víkendovému odhalení Syřana zřejmě napojeného na teroristickou organizaci Islámský stát, který podle úřadů plánoval atentát patrně na berlínské letiště. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace