Zprávy → Evropa30. září  2016 v 07:35  

Němečtí hasiči mají velký požár nemocnice v Bochumi pod kontrolou. Oheň si vyžádal nejméně dva mrtvé

Požár nemocnice v Bochumi - Foto:  ČTK

Požár nemocnice v BochumiFoto:  ČTK

Při rozsáhlém požáru nemocnice v Bochumi na západě Německa zahynuli v noci na pátek nejméně dva lidé a 15 dalších utrpělo zranění. Šest z nich je v ohrožení života, tři utrpěli zranění vážná, uvedla policie. Hasiči už mají požár v nemocnici v Bochumi pod kontrolu, na místě budou ale celý den. Jeho příčina není zatím známa.

Oheň vypukl v šestém patře univerzitní kliniky Bergmannsheil a rychle se rozšířil do sedmého a osmého patra a na střechu. Naštěstí na sedmém patře, kde byly operační sály, a na osmém patře, kde bylo technické zázemí, nebyli žádní pacienti. Hasiči byli přivoláni o půl třetí ráno. S plameny, které podle televizních záběrů prakticky úplně zničily střechu budovy, jich bojuje 165. 

Jedna z obětí zemřela v pokoji, kde požár vypukl. Druhá oběť zemřela ve vedlejším pokoji. Někteří pacienti se před ohněm snažili uprchnout přes balkony. Odtud je pak museli vyprostit hasiči. O zraněné se starají ostatní oddělení nemocnice. Část z těch, které požár zranil, dopravily vrtulníky do nemocnice v Cáchách (Aachenu). Úřady neinformovaly, že by byl někdo pohřešovaný. Enormní teploty podle svědků rozpustily okna a nábytek v některých pokojích. 

Kvůli požáru bylo evakuováno několik pater nemocnice a dost možná bude muset být evakuovaná celá. Město Bochum na Twitteru uvedlo, že evakuace se zatím dotkla 130 pacientů. Asi stovka z nich byla krátkodobě propuštěna domů, 80 jich zdravotníci přeložili do jiných zařízení. 

„Příčinu požáru zatím neznáme. Je třeba důkladná analýza,“ řekl ministr vnitra Severního Porýní-Vestfálska Ralf Jäger. Univerzitní klinika v Bochumi je jednou z největších nemocnic v Porúří. „Měli jsme štěstí v neštěstí. Kvůli přestavbě nebyly všechny stanice plně obsazené,“ dodal Jäger. 

Univerzitní nemocnice Bergmannsheil má asi 650 lůžek a každý rok jí projde 80 000 pacientů. 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace