Zprávy → Evropa20. září  2016 v 14:04  

Neznámí útočníci podpálili kontejnerové sídliště připravené pro uprchlíky v Brémách

Kontejnerové sídliště připravené pro uprchlíky v Brémách podpálili neznámí útočníci - Foto: Monika Zettlová

Kontejnerové sídliště připravené pro uprchlíky v Brémách podpálili neznámí útočníciFoto: Monika Zettlová

V noci na dnešek neznámí pachatelé podpálili kontejnerové sídliště v Brémách, které mělo na konci roku začít sloužit jako přechodné ubytování pro uprchlíky. Informovala o tom agentura DPA. Podle ní nebyl při požáru nikdo zraněn, výše škod zatím není známa.

Žháři zaútočili krátce po půlnoci a podle policie zřejmě využili k založení ohně zápalné lahve. Čtyři z osmdesáti kontejnerových bytů v sídlišti při požáru zcela vyhořely, dalších 12 jich bylo poškozeno. Hasičům se oheň podařilo relativně rychle uhasit a nikdo při požáru nebyl zraněn. 

Kontejnerové sídliště ještě nebylo zcela dokončené a zatím v něm nikdo nežil. Podle plánů brémských úřadů se do něj měli uprchlíci nastěhovat letos v prosinci. 

Útoků proti ubytovacím zařízením pro uprchlíky v Německu za poslední roky přibylo. Loni jich policisté zaznamenali zhruba tisíc, letos už přes 700. 

Většina útoků není násilných, zpravidla jde o vulgární pokřikování na ubytované nebo o kreslení nacistických symbolů a hanlivých nápisů na zdi. Přesto jen letos zaznamenala policie přes 50 pokusů o vypálení ubytoven pro migranty. 

Kontejnerové sídliště připravené pro uprchlíky v Brémách podpálili neznámí útočníci - Foto: Monika Zettlová

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace