Zprávy → Evropa3. srpna  2016 v 06:27  

Ohrožuje to zdraví lidí, kritizují inspektoři poměry na polských jatkách

Veterinární kontroly na polských jatkách nejsou podle inspektorů dostatečné (ilustrační foto) - Foto: Thomas Bjørkan, licence Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported

Veterinární kontroly na polských jatkách nejsou podle inspektorů dostatečné (ilustrační foto)Foto: Thomas Bjørkan, licence Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported

Polský Nejvyšší kontrolní úřad kritizuje poměry na tamních jatkách v menších venkovských hospodářstvích. Veterinární kontroly nejsou podle inspektorů dostatečné. Úřad o tom informoval v nové zprávě, kterou dostal Senát.

Zpráva Nejvyššího kontrolního úřadu se týká jen malých hospodářství, ne velkých masokombinátů, které vyrábějí a vyvážejí ve velkém mimo jiné i do České republiky a jsou pod standardním evropským dohledem. 

„Ohrožuje to zdraví lidí,“ uvedl mimo jiné náměstek ředitele polského Nejvyššího kontrolního úřadu Mieczyslaw Luczak. 

Výrazná kritika nedostatečné veterinární kontroly v masném průmyslu je přitom v rozporu s opakovanými prohlášeními polského ministerstva zemědělství. Resort si mimochodem před časem opět stěžoval na údajně diskriminační kontroly polských potravin v Česku. 

Nejvíc potravin vyvážejí Poláci do Německa a Velké Británie, kde s nimi nemají úřady ani spotřebitelé žádné problémy. Česká republika je až třetím největším importérem polských potravin. 

Autor:  Vít Pohanka  (vpo)

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace