Zprávy → Evropa14. září  2012 v 09:00  

Pacienti si v polských nemocnicích už zdarma mobil ze zásuvky nedobijí

Polské nemocnice šetří, kde se dá (ilustrační foto) - Foto: Filip Jandourek

Polské nemocnice šetří, kde se dá (ilustrační foto)Foto: Filip Jandourek

Nemocnice v Polsku šetří, kde se dá. Některé proto omezily pacientům i dobíjení mobilních telefonů nebo notebooků. Kdo bude chtít přístup k elektrické zásuvce, musí za to zaplatit.

Čím dál více nemocnic a léčebných zařízení je v Polsku v dluzích a ředitelé musí šetřit opravdu na všem. Nově tedy omezili pacientům přístup k elektrické energii. V praxi to znamená, že nabití telefonu nebo osobního počítače už nebude tak běžné jako doposud. 

Zákaz využívání elektřiny nebude platit plošně, bude také například záležet na shovívavosti sestřiček. Navíc v některých nemocnicích nabízejí kompromis, kdy si pacienti budou moci koupit za drobný poplatek paušální přístup k energii. 

 

O tom, na čem všem už šetří polské nemocnice, mluvil zpravodaj ČRo ve Varšavě Petr Vavouška

Vložit na svůj web

Nemocnice šetřící opatření zdůvodňují tím, že je dnes běžné, že každý pacient má mobil, který si potřebuje dobít. A ve velkém počtu lidí se jedná o poměrně velkou spotřebu. Nejde sice o závratné sumy, ale každý zlotý se opravdu počítá. 

Navíc pacienti si dnes běžně připlácí například za televizi na pokoji, podle vedení nemocnic si tak stejně mohou připlácet za dobíjení mobilů a notebooků. 

Autor:  Petr Vavrouška  (pev)
Pořad: Zprávy  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle ráno každých 15 minut, většinu dne každých 30 minut, o víkendu večer každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 2-10 minut  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace