Zprávy → Evropa28. září  2016 v 15:15  

Případ vraždy Čecha v Londýně. Proces s obviněným Raymondem Sculleym začne v polovině března

K vraždě došlo ve východní části Londýna, mladý Čech tady pracoval pro cateringovou firmu (ilustrační foto) - Foto:  Reuters

K vraždě došlo ve východní části Londýna, mladý Čech tady pracoval pro cateringovou firmu (ilustrační foto)Foto:  Reuters

Londýnský soud stanovil datum začátku procesu s 29letým mužem obviněným z vraždy českého občana v britské metropoli. Raymond Sculley půjde před soud 20. března. Informoval o tom list East London Advertiser. Sculley byl zatčen minulý pátek spolu se dvěma mladíky ve věku 19 a 16 let. Tato dvojice byla později propuštěna na kauci.

Jedenatřicetiletý Čech Zdeněk M. se podle vyšetřovatelů nepohodl minulou středu večer v restauraci Perfect Fried Chicken na ulici East India Dock nedaleko svého bydliště se skupinou mladíků. Ti si pak na něj počkali venku a surově ho napadli. 

Posmrtné ohledání podle listu Evening Standard ukázalo, že Čech zemřel v důsledku silného krvácení způsobeného několika ranami do hlavy. 

V katolickém kostele ve východolondýnské čtvrti Poplar, kde se tragédie stala, se v sobotu uskuteční mše k uctění památky zavražděného. 

„Můj bratr byl velká osobnost s velkým srdcem," řekla dnes Evening Standard sestra zavražděného, která na bohoslužbu přiletěla. Zdeněk M. podle ní přišel do britské metropole před deseti lety, aby se naučil anglicky, a zalíbilo se mu tam. V práci byl podle ní velmi úspěšný. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace