Zprávy → Evropa8. září  2016 v 18:05  

Rakouská policie zadržela teroristu napojeného na Islámský stát. Vyhrožoval odpálením bomby

Rakouská policie - Foto:  Der Polizist,  deutschsprachigen Wikipedia,  CC BY-SA 3.0

Rakouská policieFoto:  Der Polizist, deutschsprachigen Wikipedia, CC BY-SA 3.0

Rakouská policie zadržela poblíž dolnorakouského Bádenu čečenského teroristu napojeného na takzvaný Islámský stát. Informoval o tom rakouský deník Kurier. Muž prý na internetu stahoval manuály na sestavení výbušniny. Při zatýkání vyhrožoval odpálením bomby. Proto oblast prohledával policejní pes. Nakonec se ukázalo, že muž žádné výbušniny neměl.

Podle rakouského žalobce jde o Rusa s belgickým pasem, na kterého byl uvalený mezinárodní zatykač. Na zatýkání, které proběhlo v úterý odpoledne v blízkosti budovy okresního soudu, se podílel elitní proti-teroristický tým Kobra. 

Vyšetřovatelé později prohledali jeho dům v Mühlgasse a zadrželi několik počítačů. Více podrobností zatím policie nezveřejnila. 

Za posledních několik týdnů už jde o druhý proti teroristický zásah v Badenu. Minulý měsíc policisté zatkli muže ruské národností, zatím není jasné, jestli pachatelé spolupracovali. 

V Rakousku teď také probíhá řízení se dvěma muži obviněnými z účasti na teroristickém útoku v Paříži, při kterém minulý rok zemřelo 130 lidí. Jeden z obviněných je marocké, druhý alžírské národnosti. 

Autor:  Martin Balucha

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace