Zprávy → Evropa20. září  2016 v 11:47  

Rakousko začalo na hranici s Maďarskem stavět základy 'protimigračního' plotu

Rakousko začalo u města Nickelsdorf stavět základy pro plot, který by měl případně zabránit průchodu migrantů - Foto:  Reuters

Rakousko začalo u města Nickelsdorf stavět základy pro plot, který by měl případně zabránit průchodu migrantůFoto:  Reuters

Rakousko začalo budovat základy, na kterých by mohl být rychle vztyčen plot pro zastavení migrantů, kteří by do země přicházeli z Maďarska. Dnes o tom informovala agentura Reuters. Země však zatím stále nerozhodla, zda nakonec ke stavbě plotu přistoupí.

Základy pro plot vznikají u města Nickelsdorf podél zhruba 1,8 kilometru dlouhého úseku rakousko-maďarské hranice. Dělníci zapouštějí do země takzvané zemní kotvy, na kterých by mělo být možné rychle vztyčit nadzemní tyče plotu. 

V místech, kde vznikají základy pro plot, loni na podzim přicházely do Rakouska stovky tisíc migrantů, kteří do střední Evropy přišli po takzvané balkánské cestě a z nichž velká část směřovala dál do Německa. 

Vídeň, která se zpočátku stavěla k příchodu uprchlíků vstřícně, za poslední rok změnila svůj postoj a nyní podporuje uzavření hranic na balkánské cestě a jejich přísnější ochranu. 

V Rakousku loni požádalo o azyl zhruba 90 tisíc lidí. Pro letošní rok země určila horní hranici 37 500 žadatelů o azyl, nad kterou už nebude nikoho přijímat. 

Do konce srpna podalo žádost 26 400 lidí a podle úřadů zatím nelze odhadnout, zda se maximální počet do konce roku naplní, nebo ne. 

Autor:   ČTK,  ČRo

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace