Zprávy → Evropa30. září  2016 v 09:40  

Reakce na vraždu Čecha? V britských ulicích by mohli hlídkovat čeští policisté

Britská policie aktivně řeší útok na mladého českého podnikatele, říká policejní prezident Tomáš Tuhý (ilustrační foto) - Foto:  Reuters

Britská policie aktivně řeší útok na mladého českého podnikatele, říká policejní prezident Tomáš Tuhý (ilustrační foto)Foto:  Reuters

Pokud by se situace ve Velké Británii zhoršila a čeští turisté by zde byli ohroženi, mohli by začít čeští policisté hlídkovat i v Británii. Připustil to policejní prezident Tomáš Tuhý.

Podle Tuhého k tomu ale zatím není důvod. „Čeští policisté se objevovali na příklad v Chorvatsku nebo v Bulharsku, tam, kde bylo nakumulováno větší množství českých turistů, a byli k dispozici. Takže pokud by se situace jakýmkoliv způsobem změnila, lze i tímto způsobem reagovat,“ vysvětluje policejní prezident, který jednal v Londýně s britskými kolegy. 

Čtěte také: Český podnikatel se v Londýně pohádal se skupinou mladíků. Ti ho pak ubili k smrti

V současné době ale v anglickém městě Harlow hlídkují polští policisté. Ti zde sice nemají žádné pravomoci, ale jsou psychickou vzpruhou pro tamní polskou komunitu po brutální vraždě polského občana. 

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) vyzval telefonicky britskou premiérku, aby řešila útoky na občany členských zemí Evropské unie. 

Tuhý: Britská policie dělá maximum pro objasnění smrti českého podnikatele 

Tuhý také při své návštěvě v Londýně řešil brutální útok na českého podnikatele s britskými kolegy. Ti ho ujistili, že v tomto případě nehrála roli národnost oběti. 

„Britská policie bude dělat maximum pro to, aby byly všechny nezodpovězené otázky vysvětleny a aby je česká strana dostala k dispozici,“ oceňuje Tuhý, jak aktivně ostrovní policie přistupuje k vyšetřování případu. 

Autor:  Jiří Hošek  (jih)

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace