Zprávy → Evropa23. listopadu  2012 v 18:11  

Řecký premiér se bude zabývat případem zadržených Čechů. Slíbil to Nečasovi

Řecký premiér Antonis Samaras na summitu EU v Bruselu - Foto:  Reuters

Řecký premiér Antonis Samaras na summitu EU v BruseluFoto:  Reuters

Případem dvou zadržených Čechů, podezřelých v Řecku ze špionáže, se bude zabývat přímo řecký premiér Antonis Samaras. Slíbil to předsedovi české vlády Petru Nečasovi.

Český premiér se se svým řeckým protějškem setkal na okraj summitu Evropské unie v Bruselu. 

„Požádal jsem pana předsedu vlády Samarase, aby této věci řecké orgány věnovaly pozornost a aby zbytečně z tohoto tématu nevzniklo nějaké nedorozumění, které by mohlo poškodit vztahy mezi našimi zeměmi. Můžu říct, že pan předseda vlády Samaras zareagoval velmi vstřícně a řekl, že se touto záležitostí bude zabývat," řekl český premiér. 

Podle otce jednoho ze zadržených mužů Miloslava Buchty, přineslo rozhodnutí řeckého premiéra novou naději ve zdárný konec případu. 

„Je to pro nás velice pozitivní zpráva, která nás velmi potěšila. Děkujeme panu premiérovi Nečasovi, že případu věnoval svoji pozornost. Je to pro nás velká naděje v tom, že případ bude vyřešen k prospěchu obou kluků, že se na kauci nebo jiným způsobem dostanou zpátky domů,“ řekl. 

Čeští vývojáři počítačových her byli v Řecku zatčeni kvůli fotografiím a videu vojenských objektů na ostrově Limnos. Podle řeckých zákonů mohou být ve vyšetřovací vazbě až 18 měsíců. Z toho mají za sebou dva, minulý týden soud zamítl žádost o jejich propuštění na kauci. 

Autor:  Pavel Novák  (pan),  bre
Pořad: Zprávy  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle ráno každých 15 minut, většinu dne každých 30 minut, o víkendu večer každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 2-10 minut  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace