Zprávy → Evropa25. srpna  2016 v 17:29  

Ruští olympijští medailisté dostali od Putina auta, pro paralympioniky chystá vlastní hry

Vladimir Putin - Foto: Wikimedia Commons CC-BY-3.0,  Kremlin.ru

Vladimir PutinFoto: Wikimedia Commons CC-BY-3.0, Kremlin.ru

Prezident Ruské federace Vladimír Putin dnes v Kremlu rozdal odměny všem medailistům z Olympijských her v Riu. Opět také kritizoval vyloučení ruských paralympioniků z her. Rusko možná uspořádá vlastní paralympiádu.

Medailisté z Ria se mohou těšit z nových automobilů, státních vyznamenání a vysokých finančních odměn, které jim dnes v Kremlu předal prezident Vladimír Putin. 

Putin opět kritizoval diskvalifikaci všech ruských paralympioniků, které na začátku srpna suspendoval Mezinárodní paralympijský výbor. Je podle něj protiprávní, nemorální a nelidská. Také prohlásil, že je podle něj cynické se hojit na těch, pro které se stal sport smyslem života. Za diskvalifikací vidí politické tlaky. 

Ministr sportu Vitalij Mutko, který je sám podezřelý z organizování dopingu, ale stále neztrácí naději. Podle něj je stále možné, že se prokáží procedurální pochybení, a pak by mohl Mezinárodní paralympijský výbor svůj zákaz odvolat. 

Pokud by se tak však nestalo, Rusko je připravené uspořádat vlastní paralympiádu pro své sportovce a to v Soči nebo na Krymu. 

Autor:  Martin Dorazín  (mdo)

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace