Zprávy → Evropa16. září  2016 v 13:07  

Sesuv půdy, vykolejený vlak a kolony aut. Přívalový déšť ochromil jih Anglie

Podle meteorologů spadlo na některých místech za pár desítek minut takové množství srážek, které odpovídá dvoutýdennímu průměru - Foto:  Reuters

Podle meteorologů spadlo na některých místech za pár desítek minut takové množství srážek, které odpovídá dvoutýdennímu průměruFoto:  Reuters

Značné potíže způsobil v jižní Anglii v noci na dnešek a ráno přívalový déšť. U Watfordu vůli sesuvu půdy vykolejil vlak. Na několika místech musela policie uzavřít některé zaplavené dálniční úseky.

Při nehodě vlaku, který jel z Milton Keynes do londýnské stanice Euston, se naštěstí zranili jen dva lidé. Do vykolejené soupravy přitom ještě lehce narazil další vlak jedoucí opačným směrem. 

Přívalové deště ochromily Anglii - Foto:  Reuters

Přívalové deště ochromily AngliiFoto:  Reuters

Obrovské kolony se vytvořily na dálnicích v okolí Londýna, kde některé úseky připomínaly jezerní plochu. V hrabstvích Oxfordshire a Berkshire jsou hasiči v nepřetržitém nasazení a odčerpávají vodu ze zatopených ulic, domů nebo železničních zastávek. 

Zavřené zůstaly některé školy a řada firem umožnila zaměstnancům pracovat z domova. Podle meteorologů spadlo na některých místech za pár desítek minut takové množství srážek, které odpovídá dvoutýdennímu průměru. 

Autor:  Jiří Hošek  (jih)

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace