Zprávy → Evropa26. září  2016 v 14:05  

Soud obvinil Brita Raymonda Sculleyho z vraždy mladého Čecha. Spolupachatele stíhá na svobodě

K vraždě došlo ve východní části Londýna, mladý Čech tady pracoval pro cateringovou firmu (ilustrační foto) - Foto:  Reuters

K vraždě došlo ve východní části Londýna, mladý Čech tady pracoval pro cateringovou firmu (ilustrační foto)Foto:  Reuters

Brit, který je hlavním podezřelým z vraždy Zdeňka Makara, si dnes u soudu v Londýně vyslechl obvinění. K vraždě došlo minulý týden ve východní části Londýna, obvinění v čele se Sculleym měli 31letého Čecha brutálně zbít po předchozí hádce, ten následně zraněním podlehl.

První slyšení u Thames Magistrates Court bylo čistě formální záležitostí. Soud ve východním Londýně potvrdil identitu podezřelého a přečetl mu policejní obvinění. 29letý Raymond Sculley dál zůstává ve vyšetřovací vazbě. 

Další dvě osoby ve věku 16 a 19 let policie propustila na kauci a vyšetřuje je na svobodě. Mluvčí Metropolitní policie nevyloučil, že i proti nim bude později vzneseno obvinění. 

Čtěte také: Případ vraždy Čecha v Londýně. Proces s obviněným Raymondem Sculleym začne v polovině března

Motiv činu zatím policie stále neuvedla. V sobotu se na památku zavražděného Zdeňka Makara koná smuteční shromáždění v katolickém kostele v londýnském Poplaru, kde muž bydlel. 

Čech ve Velké Británii pracoval pro cateringovou společnost. Jeho zavraždění měla předcházet slovní potyčka s Raymondem Sculleym a zbylými obviněnými v londýnském bistru. Pitva následně prokázala, že Čech zemřel na krvácení do mozku, podle svědků mohlo jít o údery silným kovovým řetězem. 

Autor:  Jiří Hošek  (jih)

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace