Zprávy → Evropa13. října  2016 v 12:13  

Syřan Bakr se ve vězení oběsil na tričku. Fatální selhání věznice, stěžuje si jeho advokát

Džábir Bakr byl v Německu podezřelý z plánování bombového útoku - Foto:  Reuters

Džábir Bakr byl v Německu podezřelý z plánování bombového útokuFoto:  Reuters

Zadržený Džábir Bakr, který se včera večer oběsil v lipské věznici, nebyl pod neustálým dohledem. Vedení věznice tvrdí, že muž podzřelý z plánování bombového útoku neměl sebevražedné sklony. Podle vězeňské psycholožky byl klidný a vyrovnaný. Bakrův advokát to považuje za fatální selhání věznice.

„Naše zkušená psycholožka vyhodnotila, že je klidný, vyrovnaný. Na základě dlouhého pohovoru dospěla k závěru, že akutní nebezpečí sebevraždy nehrozí,” řekl ředitel věznice v Lipsku Rolf Jacob. 

Dozorci kontrolovali Bakra od pondělí v 15ti minutových, od úterý pak v půlhodinových intervalech. Kritiku, že Bakr nebyl pod neustálým dohledem, Jacob odmítl. „Monitorování vězňů kamerami je podle saských zákonů vyloučené,” řekl. 

Podezřelý terorista se podle informací německých médií se v cele oběsil na svém tričku. Bakrův obhájce Alexander Hübner to považuje za fatální selhání věznice. 

Už od Bakrova zadržení na začátku týdne bylo podle advokáta silné podezření, že si chce 22letý Syřan vzít život. 

„Nemám slov. Vycházel jsem z toho, že můj mandant je aktuálně jedním z nejstřeženějších vězňů v Německu," řekl obhájce Alexander Hübner rozhlasové stanici MDR. 

Bakr zahájil po zadržení hladovku. „Myslel jsem si, že bude ve speciálně střežené cele s kamerami, jaké v těchto věznicích bývají. Něco podobného jsem si představoval, ale evidentně v takové cele nebyl," dodal obhájce. 

Podle zpráv německých médií, zatím oficiálně nepotvrzených, byl Bakr kontrolován v hodinových intervalech. 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace