Zprávy → Evropa12. října  2016 v 08:43  

Terorista z Paříže Abdeslam přišel o právníky. Odmítá vypovídat a spoléhá se na Alláha

Frank Berton, právník zastupující Salaha Abdeslama - Foto:  Reuters

Frank Berton, právník zastupující Salaha AbdeslamaFoto:  Reuters

Jeden z organizátorů listopadových teroristických útoků v Paříži Salah Abdeslam přišel o právníky. Dvojice advokátů z Francie a Belgie s ním odmítla dál spolupracovat. Vadí jim, že s nimi jejich klient nechce komunikovat. Abdeslam věří, že na něj bude dohlížet Alláh.

V interview pro francouzskou televizi BFMTV teroristův právník Frank Berton řekl, že Abdeslam i nadále odmítá poskytnout jakékoliv detaily k teroristickému útoku z loňského listopadu.  

U soudu se vždy dožaduje práva na mlčení. Organizátor pařížských útoků odmítl i nového advokáta s tím, že na něj bude dohlížet Alláh. 

Abdeslam je nyní ve věznici nedaleko Paříže. Převezli ho tam v dubnu z Belgie. Na jeho předání se podílely tajné služby a bezpečnostní složky obou zemí. Terorista policii unikal více než tři měsíce. Belgická policie ho zatkla v březnu při akci na bruselském předměstí Molenbeek společně s dalšími čtyřmi lidmi, z toho byli tři členové rodiny, která Abdeslama ukrývala. 

Při listopadových teroristických útocích loni v listopadu zemřelo 130 lidí. Teroristé v Paříži zaútočili na několika místech jak střelnými zbraněmi, tak i bombami. 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace