Zprávy → Evropa8. října  2016 v 07:34  

U Ankary se odpálili dva útočníci. Další mrtví hlášeni nejsou

Policisté zkoumají místo, kde se útočníci odpálili - Foto:  Reuters

Policisté zkoumají místo, kde se útočníci odpáliliFoto:  Reuters

Dva pravděpodobní teroristé se v sobotu odpálili v autě nedaleko Ankary poté, co je policisté vyzvali, aby se vzdali. Podle agentury Anadolu nebyl při incidentu nikdo další zraněn. Policie ale pátrá po třetím podezřelém z této skupiny, která údajně plánovala atentát v Ankaře. Úřady se domnívají, že útočníci patřili k separatistické Straně kurdských pracujících (PKK).

„Plánování útoku ukazuje na PKK," řekl guvernér Ankary Ercan Topaca. Dodal, že policie sobotní operaci spustila na základě informace od úřadů z jihovýchodní provincie Diyarbakir. Vyjela proto za podezřelými k zásahu na farmu asi sedm kilometrů od Ankary. Poté pronásledovala domnělé teroristy, kteří se posléze v autě odpálili. 

Jednoho z atentátníků policie identifikovala jako Haruna Arslana z východoturecké provincie Bingol, druhou v autě byla zatím neznámá žena. 

Čtěte také: Nejméně tři turečtí diplomaté požádali o azyl v Německu

Strana kurdských pracujících vede ozbrojený boj za autonomní Kurdistán od roku 1984 a dosud si její střety s tureckými bezpečnostními složkami vyžádaly na 40 tisíc obětí. Po dvouletém příměří boje znovu propukly loni v létě, když se Ankara zapojila do konfliktu v Sýrii a v Iráku, kde útočí právě i na tábory PKK. 

Radikálové ze strany provádějí zejména na jihovýchodě země, ale i v jiných městech atentáty, jejichž terčem jsou hlavně turecké bezpečnostní složky. Naposledy tento čtvrtek provedli bombový útok na policejní stanici v Istanbulu, při němž bylo zraněno deset lidí. 

Autor:   ČTK,  mah

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace