Zprávy → Evropa14. srpna  2016 v 18:13  

Útok ve švýcarském vlaku nepřežili dva lidé. V nemocnici zemřela jedna žena i pachatel

Ozbrojený muž zranil ve švýcarském vlaku u nádraží Salez šest lidí - Foto:  Reuters

Ozbrojený muž zranil ve švýcarském vlaku u nádraží Salez šest lidíFoto:  Reuters

Útočník ze švýcarského vlaku podlehl popáleninám. V nemocnici zemřela také jedna z napadených žen. Motiv 27letého Švýcara je stále nejasný. Podle policie je ale nepravděpodobné, že by šlo o teroristický čin. Muž zaútočil v sobotu odpoledne na cestující vlaku zapálenou hořlavou tekutinou a nožem. Sám sebe při tom zranil.

Útočníka policisté nestihli vyslechnout, protože byl těžce popálený a nemohl s nimi komunikovat. Mluvčí policie v Sankt Gallenu připustil, že motiv útoku zatím hledají marně. 

„V této chvíli pracujeme s verzí, že nešlo o teroristický útok. Nebyl to ani politicky motivovaný nebo xenofobní čin. Nemáme žádné informace o motivu. V této chvíli si myslíme, že jednal sám,“ upřesnil Hanspeter Kruesi. 

Sedmadvacetiletý Švýcar žil v sousedním kantonu. Žádný záznam v trestním rejstříku dosud neměl a podle policie není vyloučeno, že za jeho činem stojí osobní problémy. Policisté už udělali domovní prohlídku v jeho bydlišti a zkoumají videozáznam z vlaku. 

K incidentu došlo v sobotu kolem půl třetí odpoledne u nádraží v Salez v kantonu Sankt Gallen na severovýchodě země. Pachatel nejdříve ve vlaku zapálil hořlavou kapalinu a poté na cestující zaútočil nožem. 

Pobodaní a popálení cestující včetně šestiletého dítěte skončili v několika okolních nemocnicích. Kromě malé dívky utrpěli zranění také 17letý mladík, 50letý muž a tři ženy ve věku 17, 34 a 43 let. 

Výše škody na vlaku je podle prvních odhadů více než 100 tisíc švýcarských franků, tedy asi 2,5 milionu korun. 

Ozbrojený muž zranil ve švýcarském vlaku u nádraží Salez šest lidí - Foto:  Reuters

Autor:  Jakub Lucký, David Jakš,  ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace