Zprávy → Evropa19. srpna  2016 v 18:58  

V 'džungli' u Calais je 6900 migrantů. Nejvíc od vzniku tábora

Uprchlický tábor, tzv. džungle, ve francouzském Calais - Foto:  Reuters

Uprchlický tábor, tzv. džungle, ve francouzském CalaisFoto:  Reuters

V provizorním táboře pro migranty u severofrancouzského Calais nyní žije nejvíce lidí od jeho vzniku na začátku loňského roku. Zástupci prefektury v něm napočítali na 6900 obyvatel, uvedla agentura DPA. Ještě vyšší čísla ovšem uvádějí nevládní organizace, podle nichž v tábořišti, kterému se přezdívá džungle, žije více než 9000 migrantů.

Počet uprchlíků v táboře poblíž přístavu roste navzdory tomu, že se francouzské úřady opakovaně pokoušejí počet obyvatel snížit. 

Například letos na jaře prefektura nechala jižní část tábořiště strhnout a přesunula tisíce lidí do uprchlických center v jiných částech země. 

Podle nevládních organizací však stát již nemá dostatek náhradního ubytování, aby mohl evakuovat i severní část tábora. Od června počet migrantů vzrostl o více než dvě tisícovky. 

Podle sčítání, které v srpnu provedly humanitární organizace Auberge des Migrants a Help Refugees, žije v "džungli" už více než 9100 imigrantů. Mezi nimi je 865 nezletilců, z nichž 676 nemá dospělý doprovod, upřesnily organizace. 

Související weby

UPRCHLICKÁ KRIZE

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace