Zprávy → Evropa15. srpna  2016 v 12:17  

V Kolíně nad Rýnem se střílelo, podle policie šlo spíše o hádku než o organizovaný útok

Kolín nad Rýnem (ilustrační foto) - Foto: Fotobanka Pixabay, CC0 Public domain

Kolín nad Rýnem (ilustrační foto)Foto: Fotobanka Pixabay, CC0 Public domain

Německá policie pátrá po dvou pachatelích, kteří v Kolíně nad Rýnem zaútočili na jednoho muže. Napadli ho noži a sekyrami. Podle policie vše zatím nasvědčuje tomu, že to nebyl teroristický útok, ale šlo spíše o vyhrocený spor.

Čtyři pachatelé nejprve na ulici v centru města muže napadli a pobodali nožem, poté na něj vytáhli sekeru. Když se jim snažil utéct a ujet autem, začali po něm střílet. Informuje o tom německý list Kölner Express, podle kterého se policie o incidentu dozvěděla od svědků na místě. 

Osamocený muž byl zraněn nožem do stehna a z místa se pak snažil ujet v automobilu. Útočníci po něm vystřelili, ale zasáhli pouze auto. Řidič o pár stovek metrů dál narazil na policejní hlídku, policisté pak poblíž místa činu dva podezřelé zadrželi, dva jsou dosud na útěku. 

Policie se domnívá, že šlo spíše o vyhrocenou hádku než o organizovaný útok. Nicméně Německo je ve zvýšené pozornosti vzhledem k tomu, že v červenci zažilo během jednoho týdne rovnou čtyři útoky. 

V polovině července mladý Afghánec zaútočil sekerou ve vlaku do bavorského Würzburgu, několik lidí zranil. Pár dní poté osmnáctiletý Němec íránského původu zastřelil v Mnichově devět lidí, 27 zranil. Podle policie nebyl napojený na mezinárodní terorismus, měl prý psychické problémy. 

Poté následoval útok v Bádensku-Württembersku, kde syrský migrant zabil mačetou na autobusovém nádraží jednu ženu. A na konci měsíce se v Ansbachu odpálil u vstupu na hudební festival Syřan. Byl to neúspěšný žadatel o azyl a hlásil se k takzvanému Islámskému státu. 

Autor:  Pavlína Nečásková,  ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace