Zprávy → Evropa27. srpna  2016 v 10:13  

V Moskvě shořel sklad. Zemřelo 17 dělníků z Kyrgyzstánu

Při velkém požáru skladu v Moskvě zemřelo nejméně 17 lidí (ilustrační foto) - Foto: Fotobanka Pixabay

Při velkém požáru skladu v Moskvě zemřelo nejméně 17 lidí (ilustrační foto)Foto: Fotobanka Pixabay

Při velkém požáru skladu v Moskvě dnes zemřelo nejméně 17 lidí. Dalších 12 se na místě podařilo zachránit, čtyři zraněné pak zdravotníci převezli do nemocnice. Proč objekt, ve kterém bylo v té době přes 30 lidí, zachvátily plameny, zatím není jasné. Vyšetřovatelé prověřují několik možných verzí příčin neštěstí.

"Při hašení byla objevena místnost zablokovaná ohněm. Hasiči prorazili jednu ze stěn a uvnitř našli 16 mrtvých," sdělila tisková služba ministerstva. O něco později úřady oznámily, že zemřela jedna z osob, které se podařilo z budovy evakuovat. 

Agentura TASS s odvoláním na nejmenovaného policejního činitele upřesnila, že všechny oběti i zachránění pocházejí z Kyrgyzstánu. V tiskárně na severovýchodě ruské metropole pracovali legálně. 

Zdroj uvedl na pravou míru také předchozí informaci, že tito lidé v objektu i žili. "Požár vypukl, když se ve skladu typografie střídaly směny. Ti dělníci, kteří zemřeli, v podniku nežili. Nastoupili na ranní směnu," řekl. 

Oheň se podle náměstka ministra pro mimořádné situace Leonida Běljajeva vznítil od lampy v přízemí v překladové místnosti. Výtahovou šachtou se pak rozšířil do čtvrtého podlaží, kde se pracovalo. Některé ze zaměstnanců se nepodařilo zachránit, protože se před dýmem uchýlili do prostor, z nichž pak nebylo úniku. "Udusili se kouřem," dodal Běljajev. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace