Zprávy → Evropa24. září  2016 v 06:00  

Vatikán nebo opera La Scala. Italská armáda chrání nejznámější památky před terorismem

Podle místních se terorismus Itálii vyhnul kvůli policejním i vojenským hlídkám (ilustrační foto) - Foto:  ČTK, René Fluger

Podle místních se terorismus Itálii vyhnul kvůli policejním i vojenským hlídkám (ilustrační foto)Foto:  ČTK, René Fluger

Nejznámější italské památky stále chrání vojáci. Takzvaný Islámský stát totiž v minulosti hrozil například obsazením Svatopetrské baziliky ve Vatikánu. Armáda i policie hlídá také milánskou katedrálu nebo operu La Scala.

Itálie zatím nezažila žádný útok radikálních islamistů. Ochranu pamětihodností i turistů ale tamní bezpečnostní složky berou velmi vážně. „Je tu bezpečno, nic se nemůže stát,“ komentuje situaci jeden z vojáků, stojících na italském náměstí Piazza del Duomo. 

 

Itálie zatím žádný útok ze strany radikálů nezažila. Situaci svou reportáží přiblíží Robert Mikoláš.

Vložit na svůj web

Ten stojí před vchodem do katedrály, kde s ostatními příslušníky ozbrojených sil z bezpečnostních důvodů kontrolují všem návštěvníkům tašky a baťohy. Zároveň žádají turisty, aby citlivé fotky, zachycující hlídky a bezpečnostní opatření, vymazali ze svých telefonů i fotoaparátů. 

„Zatím se nic nestalo, vlna teroru se Itálii doposud vyhnula. Je to díky tomu, že v ulicích hlídkují jak policisté, tak i vojáci,“ podotýká Giovanni, čtyřicetiletý bankéř z Milána. 

Autor:  Robert Mikoláš  (mir), Ondřej Patrovský

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace