Zprávy → Evropa25. září  2016 v 15:15  

Výbuch v Budapešti způsobila nastražená bomba. Jestli šlo o terorismus, není jasné

Policejní experti ohledávají místo výbuch v centru Budapešti - Foto:  ČTK

Policejní experti ohledávají místo výbuch v centru BudapeštiFoto:  ČTK

Dva příslušníky policejní hlídky zranil v sobotu pozdě večer v centru Budapešti výbuch nastražené nálože. Oznámili to tamní vyšetřovatelé. Zatím ale podle nich není jasné, zda šlo o teroristický, nebo o kriminální čin. Dosud se spekulovalo, že výbuch byl následkem úniku plynu.

Podomácku vyrobená nálož podobná trubkové bombě explodovala ve čtvrti oblíbené pro noční život s množstvím barů a restaurací. Policie oblast kolem náměstí Oktogon bezprostředně po události uzavřela a evakuovala budovy v okolí místa exploze. 

V textu zveřejněném na webu budapešťské policie se uvádí, že oba zranění členové policejní hlídky byli hospitalizováni. Nikdo další už zřejmě zranění neutrpěl. Čin je vyšetřován jako pokus o mnohonásobnou vraždu. 

Čtěte také: Evropa by měla zřídit velký tábor pro uprchlíky na pobřeží Libye, navrhuje Orbán

Exploze, která nastala kolem půl jedenácté večer, vyvolala obavy z teroristického útoku. Lidé se z okolí místa události rozprchli v panice. 

Na záběrech, které zveřejnil například server listu Mirror, jsou vidět policejní auta, jak směřují k místu výbuchu. Lidé z místa prchali opačným směrem. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace