Zprávy → Evropská unie5. září  2016 v 18:37  

Padesát českých policistů odjelo hlídat unijní hranice do Maďarska, další brzy pojedou do Bulharska

Policisté odjeli na misi do Maďarska - Foto: Policie ČR

Policisté odjeli na misi do MaďarskaFoto: Policie ČR

Policie České republiky vyslala do zahraničí další kontingent policistů. Jejich úkolem bude hlídat hranice schengenského prostoru.

Policisté vyrazili na svou osm týdnů trvající misi v pondělí v 11 hodin dopoledne z areálu Policejní akademie ČR v Praze. Budou ve smíšených hlídkách s maďarskými kolegy hlídat hranice v okolí města Szeget. 


Slavnostního ceremoniálu při odjezdu se zúčastnil policejní prezident Tomáš Tuhý a maďarský velvyslanec Tibor Petö, který za Maďarsko poděkoval za spolupráci a policistům popřál šťastnou cestu. 

„Chtěl bych popřát za vedení policejního prezidia a za rezort Ministerstva vnitra České republiky, abyste tuto misi úspěšně zvládli a hlavně, abyste se v pořádku vrátili domů. Jsem na vás velmi pyšný,“ řekl Tuhý. 

V současné době se na zahraničních misích nachází 11 policejních kontingentů. Podle tiskové mluvčí Policie ČR Ivany Nguyenové se nachází dva v Maďarsku, jeden v Řecku a čtyři kontingenty jsou v Makedonii a ve Slovinsku. 

Prezident Miloš Zeman v pondělí na schůzce s bulharským prezidentem Rosenem Plevnelievem oznámil, že se nebude jednat o poslední vyslaný kontingent. Další bude brzy hlídat v Bulharsku hranici s Tureckem. Za hlídání turecké hranice by podle Zemana mělo být Bulharsko odměněno vstupem do schengenského prostoru. 

Autor:  Petr Jadrný

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace