Ne všichni zájemci o dotace z obnovených eurofondů se dočkají

Evropské dotace (ilustrační foto) - Foto: European Commission Audiovisual service

Evropské dotace (ilustrační foto)Foto: European Commission Audiovisual service

Obnovené dotace z evropských fondů se nedostanou ke všem zájemcům. Znovu spuštěné programy totiž představují pouze asi třetinu všech peněz, které může Česko z EU v tomto programovacím období čerpat. Stále je tak ohrožený například regionální operační program Severozápad.

Například Cheb teď řeší plánovanou úpravu břehu řeky Ohře. Unie na ní měla dát 148 milionů korun. Město, které by na to ze svého rozpočtu nemělo, tak marně čeká také na proplacení 20milionové dotace na tři dokončené úseky městské cyklostezky. 

A nervózní jsou i ti, kteří uspěli s projekty týkajícími se turistiky. Do jedné z největších investic v kraji se pustil i Skiareál Klínovec, který začal modernizovat svou jižní část. 

Zastavení peněz pro ně znamená, že nemusí dodržet smlouvy se stavebními firmami. Toho se bojí třeba i Chomutov, Děčín, Ústí nad Labem nebo Most.  

Evropská komise včera Českému rozhlasu potvrdila, že začne opět proplácet peníze u většiny operačních programů, které spadají pod Evropský fond regionálního rozvoje. Šest ze 14 programů ale zůstane dál zavřených. Česko u nich totiž podle komise stále neodstranilo všechny problémy. 

Autor:  Alžběta Havlová  (aha)
Pořad: Zprávy  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle ráno každých 15 minut, většinu dne každých 30 minut, o víkendu večer každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 2-10 minut  
 

Nové články v rubrice

Doprava

  Od 28.9.2016 05:00 do 07:15; D2 - 9km na trase Brno - Lanžhot; D2 km 9 sm. Břeclav; všechny nehody byly odstraněny, nejsou hlášeny žádné další problémy; havárie dodávky, vozidlo mimo jízdní pruhy ve stavbě, ...
  D0, mezi km 59 a 59.8, ve směru D1, oprava vodorovného dopravního značení, pravý jízdní pruh uzavřen, Od 28.09.2016 07:30 Do 28.09.2016 14:00, , údržba vodorovného značení, zdroj: ŘSD

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace