Zprávy → Film30. srpna  2016 v 17:56  

Do českých kin míří Obr Dobr, nový film hollywoodské legendy Stevena Spielberga

Obr Dobr přichází i do českých kin - Foto:  ČTK/AP

Obr Dobr přichází i do českých kinFoto:  ČTK/AP

Steven Spielberg, scénáristka E.T. Mimozemšťana a studio Disney - to je ideální kombinace pro vznik výjimečného dětského filmu. V úterý má českou premiéru Obr Dobr, snímek o sirotkovi a obrovi vegetariánovi. Film kombinuje herce a postavy vytvořené počítačem a světovou premiéru si odbyl na filmovém festivalu v Cannes.

Nikdy nevstávejte z postele, nikdy nechoďte k oknu a nikdy neodhrnujte záclony! To radí na začátku filmu malá Sofie. Když ji neposlechnete, může se stát, že vás sevře v dlani sedmimetrový pohádkový tvor a unese vás do Země obrů, kde tráva slouží jako koberec i jako přikrývka. 

Kromě Obra Dobra tam bydlí dalších devět dvakrát tak velkých a zároveň lidožravých oblud se jmény jako Děckožvyk nebo Drtichlap. Obr Dobr je ale vegetarián a v první půli filmu chrání malou Sofii před nástrahami své země. 

Scénář filmu vznikl na motivy stejnojmenné knihy britského spisovatele Roalda Dahla. Vyšla v roce 1982 a stala se novodobou dětskou klasikou. 

Kritika přijala nejnovější Spielbergův snímek s nadšením, návštěvnost ale znamená zklamání. Obr Dobr si od premiéry nevydělal ani na svoje náklady. 

Autor:  Radek Kříž

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace