Zprávy → Film20. srpna  2012 v 12:01  

Hollywoodský režisér Tony Scott spáchal sebevraždu skokem z mostu

Tony Scott - Foto:  Reuters

Tony ScottFoto:  Reuters

Filmový svět přišel o jednoho z nejznámějších režisérů. Osmašedesátiletý Tony Scott skočil z mostu nedaleko Los Angeles. Jeho tělo ve vodě našli po čtyřhodinovém pátrání.

Smrt Tonyho Scotta se vyšetřuje jako sebevražda. V autě, které nechal zaparkované na mostě, se našel dopis na rozloučenou, jeho text ale policie zatím nezveřejnila.  

Kariéra rodilého Brita, mladšího bratra dalšího slavného režiséra Ridleyho Scotta, byla spojena s americkým Hollywoodem.  

 

Osobnost režiséra Tonyho Scotta připomíná redaktor Nikola Bojčev

Vložit na svůj web

Osmašedesátiletý Tony Scott dokázal držet krok s mnohem mladšími filmovými tvůrci. V žánru akčních filmů patřil k těm nejosobitějším režisérům. 

Kdo by neznal dnes už klasiku s názvem Top Gun s Tomem Cruisem a americkými stíhačkami v hlavních rolích. 

Po hitu o americkém námořnictvu zamířil mezi strážce zákona pokračováním snímku Policajt z Beverly Hills, následovaly další akční klasiky jako Poslední skaut nebo Nepřítel státu. Posledním celovečerním akčním filmem byl v českých kinech neuvedený thriller Nezastavitelný. 

Tony Scott odešel od spousty rozdělané práce. Mluvilo se o pokračování Top Gunu nebo o celovečerní verzi seriálu 24 hodin. Na to už ale nedojde. 

Autor:  Jitka Malá  (jim), Martin Hromádka  (dka)
Pořad: Zprávy  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle ráno každých 15 minut, většinu dne každých 30 minut, o víkendu večer každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 2-10 minut  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace