Zprávy → Film24. ledna  2016 v 18:08  

Na televizní obrazovky míří nová Akta X. Seriál se vrací po čtrnácti letech

Gillian Anderson a David Duchovny budou pokračovat v seriálu Akta X - Foto:  20th Century Fox

Gillian Anderson a David Duchovny budou pokračovat v seriálu Akta XFoto:  20th Century Fox

Kultovní seriál Akta X se vrací na televizní obrazovky. Diváci na jeho návrat čekali 14 let. Premiérový první díl odvysílá americká televize Fox v noci na pondělí.

Nová série začne tam, kde skončila ta předchozí. Chybět nebude stále větší moc tajných služeb, vrací se známé tváře. Kromě Muldera a Scullyové to bude například i Muž s cigaretou a z pozice výkonného producenta celý projekt zaštituje autor původního seriálu Chris Carter, který ke třem novým dílům napsal scénář a sám je i režíroval. 

Podle filmového publicisty Kamila Fily se tvůrci Akt X nejdřív rozhodovali mezi dalším celovečerním filmem a seriálem a dali přednost druhé variantě. 

„Podle mne v souladu s tím, že v současnosti jsou seriály mnohem větším fenoménem než filmy do kin. Diváci očekávají delší a propracovanější příběhy, tak z toho vzniká minisérie, je to šest dílů, žádný dlouhý seriál.“ 

Tvůrce seriálu Chris Carter uvedl, že přestávku od uvedení posledních dílů seriálu považuje jen za trochu delší reklamní pauzu. „Dobrá zpráva je, že svět je od té doby ještě podivnější. To těmto šesti novým příběhům jen nahrává,“ uvedl Carter. 

Poprvé se agenti Mulder a Scullyová představili v roce 1993, za devět sezon se odvysílalo přes 200 epizod. Seriál nasbíral šestnáct cen Emmy a pět Zlatých glóbů.  

Autor:  Lubica Bergmanová  (lub),  ČRo

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace