Zprávy → Film25. července  2012 v 07:17  

Nového Batmana se dočkají i čeští fanoušci

Někteří fanoušci dnes na premiéru dorazí v převleku netopýřího muže nebo dalších postav z filmu - Foto: Warner Bros

Někteří fanoušci dnes na premiéru dorazí v převleku netopýřího muže nebo dalších postav z filmuFoto: Warner Bros

V Pražském kině Bio Oko bude mít premiéru nový příběh o Batmanovi, film nazvaný Temný rytíř povstal. Českou premiéru snímku budou doprovázet i bezpečností opatření. Právě na úvodním promítaní Temného rytíře na předměstí Denveru totiž 24letý James Holmes zastřelil 12 lidí.

Někteří z fanoušků přijdou na půlnoční pražskou premiéru v převleku netopýřího muže a dalších postav z filmu.  

Nikdo jim v tom nebude bránit i přesto, že minulý týden střelec skrývající svou tvář za plynovou masku zastřelil v americkém Denveru 12 lidí. Určitá bezpečnostní opatření ale pořadatelé akce přichystají. 

Naštěstí nebudou taková jako v Americe, kde bezpečnostní opatření zpřísňuje hned několik multikin. Zakazují masky, dětské zbraně a velké tašky. 

Bio Oko, kde dnes premiéra bude, nic podobného nechystá. Nicméně ředitel kina řekl, že určitá bezpečnostní opatření dělají při každé premiéře, ale jejich charakter nechtěl prozrazovat. 

 

O české premiéře nového dílu Batmana mluví radaktorka ČRo Alžběta Havlová

Vložit na svůj web

Soutěž o nejlepší kostým vyhlásili organizátoři premiéry na Facebooku. Tam zatím svojí účast potvrdilo 150 lidí nicméně žádné lístky už k dispozici nejsou. 

Půlnoční projekce nabídne prý i zajímavé hosty nebo speciální drink. A ten bude potřeba, protože režisér Christopher Nolan snímkem završuje epickou trilogii o netopýřím muži. 

Promítá se i v dalším kinech, ale Bio Oko má tu výhodu, že se hraje hodinu před půlnocí, zatímco v jiných kinech to proběhne až minutu po půlnoci. 

Zájem diváků je i přes Denverskou tragédii velký, některá kina proto k téměř zaplněným sálům přidala na stejný čas další promítání. 

Dostupné recenze zatím o filmu nemluví příliš pochvalně. Je to i kvůli těžké pozici, kterou tento maximálně očekávaný film má. Fanoušci jsou ale vesměs nadšení, po dnešku uvidíme, co řeknou ti čeští. 

Vydání komiksu se o měsíc odkládá 

Kvůli útoku v kině na předměstí Denveru vyjde komiks z batmanovské série o měsíc později. Původně se měl na prodejních pultech objevit už dnes. 

Společnost DC Entertainment se ale rozhodla vydání komiksu odložit, aby tak vyjádřila úctu obětem Jamese Holmese i jejich rodinám. Podle ilustrátora série Batman je totiž v novém díle několik pochmurných obrázků, které by s ohledem na vraždy v Auroře byly naprosto nevhodné. 

Autor:  Alžběta Havlová  (aha), Maňourová Anna
Pořad: Zprávy  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle ráno každých 15 minut, většinu dne každých 30 minut, o víkendu večer každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 2-10 minut  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace