Zprávy → Fotbal21. května  2012 v 21:29  

Sivok si parťáka do stoperské dvojice nevybírá. Není to problém, říká

Tomáš Sivok - Foto: Tomáš Adamec

Tomáš SivokFoto: Tomáš Adamec

Už jenom něco málo přes dva týdny a pouze dva oficiální přípravné zápasy a česká reprezentace vstoupí do fotbalového mistrovství Evropy. Formu ladí výběr Michala Bílka v rakouském Bad Waltersdorfu. Tréninkové dávky polyká i muž, na kterém bude do značné míry stát obranná činnost týmu - stoper Tomáš Sivok.

"Prostředí je krásné, příjemné, jsme v lázeňské oblasti. I počasí je skvělé, není vyloženě vedro a pršelo, což je na trénink příjemnější. Také tu není moc lidí, takže máme víc klidu. To myslím i trenér vyhledával, abychom se tu do neděle stoprocentně soustředili a připravili se na EURO," říkala opora české defenzivy. 

Mluvíme-li o regeneraci, jaké výhody má to, že jste vyloženě v lázeňském městečku a zařízení na to jsou připravená? 

Na hotelu máme termální lázně, jsou tam masáže. Trénujeme dvoufázově, třífázově, takže regenerace je k tomu potřeba, a i proto reprezentace asi hledala podobné místo. 

 

S Tomášem Sivokem mluvil v Rakousku reportér Jan Kaliba

Vložit na svůj web

Hovořilo se o kvalitě místního hřiště, že není úplně stoprocentní. Jak se vám na něm pracovalo s míčem? 

Myslím, že to až takový problém není. Je trošku propískované, podklad je tedy o něco měkčí, ale pršelo, takže tráva byla pěkně mokrá, balon jezdil, žádný problém.  

V jaké pohodě je mužstvo? Už jste spolu několik desítek hodin... 

Atmosféra je vždycky dobrá, uvidíme, jak se to bude stupňovat směrem k EURU. Už v průběhu kvalifikace byla atmosféra skvělá, přes všechny problémy i tlak, který na nás byl. Teď si to pojedeme užít a chtěli bychom udělat nějaký úspěch. 

Je atmosféra o to lepší, že mužstvo vidělo, jak se dařilo jeho klíčovým osobnostem? Na Tomáše Rosického po dlouhé době hodně sázejí v Arsenalu, Petr Čech dokonce vyhrál Ligu mistrů a mohli bychom takhle pokračovat... 

Samozřejmě. Teď se jen všichni modlíme, aby byl Rosa v pořádku. To je pro nás klíčový hráč. Čechíno přijede asi ve výborné náladě, tak ji musí přenést sem.  

Jak jste na tom vy osobně - jak po herní stránce, tak se silami po tureckém play-off? 

Já jsem v pohodě. Odehrál jsem přes nějakých padesát zápasů, bylo toho dost. Ale poslední tři týdny jsem nehrál, takže jsem si stačil odpočinout, hlavně po psychické stránce. Jsem plný sil. 

Mluví se o tom, že není úplně jisté, kdo s vámi bude hrát ve stoperské dvojici. Je pro vás důležité to vědět dost dopředu, i když jste s oběma variantami přišel do styku hodněkrát? 

Snad jenom s Markem Suchým jsem nehrál, s Hubňou (Romanem Hubníkem) i Kácou (Michalem Kadlecem) jsem hrál. Myslím, že není problém, který z nich nastoupí. Nebo i kdybych nenastoupil já, tak to kluci zvládnou. Všichni tady už hráli velké zápasy. EURO je ještě o level výš, ale přirovnal bych to třeba k Lize mistrů. 

Autor:  Jan Kaliba  (jkb), Jan Suchan  (jsu)
Pořad: Večerní Radiožurnál  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí-pátek 19:00  |  Délka pořadu: 5 hodin  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace