Slavia udolala Karvinou a drží se v kontaktu s Plzní. Bohemians vyhráli po deseti kolech

Fotbalisté Slavie vydřeli ve 23. kole první ligy výhru 2:1 na hřišti Karviné a udrželi se tak v jednobodovém kontaktu s lídrem tabulky Plzní. Bohemians Praha 1905 v premiéře pod trenérem Martinem Haškem porazili v záchranářském souboji Jihlavu 1:0 a ukončili tak desetikolovou sérii bez vítězství. Slovácko vyhrálo doma 1:0 nad poslední Příbramí a Teplice porazily Liberec 3:1 a bodovaly pošesté z posledních sedmi zápasů.

Slavia slaví vítězství proti Karviné

Slavia slaví vítězství proti Karviné | Zdroj: ČTK

Karviná - Slavia 1:2 (1:1)

Dvěma góly se o výhru Slavie zasloužil Muris Mešanovič, který se tak s deseti góly dotáhl na třetí místo tabulky střelců. Rozhodující gól dal deset minut před koncem patičkou. Za Karvinou, která prohrála potřetí za sebou, se prosadil z penalty Tomáš Wágner. Slavia prodloužila sérii bez porážky na 21 soutěžních utkání. Oba celky čeká ve středu další souboj v českém poháru.

Do sestavy Slavie se vrátil Sýkora, naopak ale chyběli Hušbauer a kanonýr Škoda, který začal jen na lavičce. Šanci místo něj dostal Mešanovič a stal se mužem zápasu.

Na konci třetí minuty dostali sešívaní možnost přímého kopu, ke kterému se postavil Barák, poslal jej přes zeď, ale Laštůvka míč vytáhl na roh. Poradil si i s dalšími Barákovou střelou a pokusem Frydrycha.

Ve 12. minutě už ale šli slávisté do vedení. Sýkorův trestňák hlavičkoval z bezprostřední blízkosti Lüftner, Laštůvka bravurně zakročil, ale Mešanovič z dorážky dotlačil míč do brány.
Ve 36. minutě proměnil pokutový kop Wágner, kdy poslal Pavlenku do opačného koutu brány a bylo srovnáno na 1:1. Rozhodující moment přišel v 80. minutě. Barákův centr propadl houštinou těl a Mešanovič jej patičkou doklepl do branky.

Bohemians 1905 - Jihlava 1:0 (1:0)

Duel rozhodl v 27. minutě prvním soutěžním gólem v dresu Pražanů Rus Jevgenij Kabajev. Gólman Hanuš vyrazil balon jen před sebe, kde jej hlavou posunul Luts a Kabajev z malého vápna s pomocí břevna skóroval. Bohemians odskočili v tabulce předposlední Jihlavě na rozdíl sedmi bodů a výrazně nakročili k udržení. Vysočina na první sestupové pozici ztrácí na záchranu čtyři body.

Nový trenér Bohemians Hašek udělal oproti poslednímu ligovému zápasu v Příbrami hned čtyři změny v sestavě. V zahajovací jedenáctce nechyběl Haškův syn.

Hosté se po přestávce snažili o vyrovnání a domácím se otevíral prostor k brejkům. V 67. minutě mohl po jednom z nich pojistit náskok střídající Kuchta, Hanuše ale ve vyložené šanci ani nadvakrát nepropálil. V 77. minutě pak pokazil přečíslení domácích tři na jednoho Luts. Pět minut před koncem Bohemians prováhali další brejk, Kuchta sice dloubl balon přes Hanuše, ale trefil jen tyč. Domácí už přesto tři body udrželi.

Teplice - Liberec 3:1 (1:0)

Teplice se v tabulce přiblížily na rozdíl jediného bodu k pátému Zlínu, který má zápas k dobru. Naopak Liberec po šesté venkovní prohře za sebou zůstává na dvanáctém místě šest bodů od pásma sestupu.

Tepličtí se začali výrazněji prosazovat až v závěru poločasu a to hlavně díky aktivnímu Fillovi. Ten vybojoval i rohový kop, po kterém zaváhal brankář Dúbravka, vyrazil míč jen do Ljevakoviče, ale na brankové čáře hosty zachránil Obročník.

V nastavení už se ale domácí prosadili. Krob rychle rozehrál trestný kop na Filla, který běžel z úhlu do vápna, přehodil gólmana a míč zřejmě mířící do branky ještě raději dorazil Červenka. Skóroval tak ve třetím utkání po sobě. Ve druhé půli nejlepší nahrávač soutěže Krob svou desátou asistencí v sezoně našel nabíhajícího Horu, který střelou z voleje o tyč nedal Dúbravkovi šanci a zvýšil na 2:0.

Liberec se ale rychle vrátil do hry. Po kombinaci Vůcha s Ekpaiem se míč dostal ve vápně k Mikulovi, na kterého zcela zapomněl Nivaldo, a liberecký bek snížil svým druhým ligovým gólem kariéry a prvním od srpna 2015. Šest minut před koncem oslabil Liberec Potočný, který dostal červenou kartu. Teplice v 90. minutě utekly do brejku a Vošahlík po Vaněčkově přihrávce přidal třetí gól.

Slovácko - Příbram 1:0 (0:0)

Pro Slovácko to byl už devátý zápas v řadě bez porážky, čímž vyrovnalo klubový rekord z ročníku 2002/03. Příbram naopak přes rok čeká na výhru ze hřiště soupeře a nadále zůstává na posledním místě se ztrátou šesti bodů na místa záchrany.

V 78. minutě uchránil od pohromy hosty Hruška, který vytáhl fantastický zákrok a míč směřující pod břevno po střele Rezka vytěsnil na roh. Převaha Slovácka nakonec slavila úspěch. Navrátil ustál souboj tělo na tělo na půlce, unikl a hosté jej zastavili až za cenu faulu. Nabídnutou šanci přímého kopu využil Šumulikoski, který míč poslal do levého horního rohu za bezmocného Hrušku.