Fotbalisté poprvé pod Bílkem vyhráli, USA zdolali 4:2

Čeští fotbalisté se dočkali prvního vítězství pod vedením kouče Michala Bílka. V přípravném utkání v Hartfordu porazili domácí Američany 4:2.

Trenér Michal Bílek a brankář Petr Čech před odletem fotbalové reprezentace do USA | Zdroj: ČTK

Kouč Američanů šetřil opory i zraněné hráče a do zápasu poslal hlavně fotbalisty, kteří neměli účast na světovém šampionátu jistou.

Jenže důraz náhradníků slavil úspěch už v 17. minutě, kdy Edu potrestal zaváhání brankáře Petra Čecha při trestném kopu.

Češi se postupně zlepšili a brankami Sivoka ve 43. a Poláka v 58. minutě otočili skóre. Gomez sice ještě po hodině hry vyrovnal, ale závěr patřil opět svěřencům Michala Bílka.

Ten se díky gólům Fenina v 78. a Necida v 90. minutě dočkal prvního vítězství na lavičce národního týmu.

USA - Česká republika 2:4 (1:1)

Branky: 17. Edu, 66. Gomez - 44. Sivok, 58. Polák, 78. Fenin, 90+2. Necid. Rozhodčí: Moráles - Ajala, Calderon (všichni Mex.). ŽK: Rajnoch (ČR). Diváci: 36.218.

USA: Guzan - Cherundolo, Goodson, Onyewu (65. Bedoya), Bornstein (46. Pearce) - Holden, Edu, Torres (46. Klejstan), Beasley (46. Rogers) - Johnson (46. Ching), Buddle (46. Gomez). Trenér: Bradley.

Česko: Čech - Kušnír, Sivok, Rajnoch, Pudil - Sionko (85. Morávek), Polák (90. Holek), Hübschman, Plašil (90+1. Limberský) - Lafata (67. Necid), Fenin (79. M. Černý). Trenér: Bílek.

Martin Hromádka, Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít