Zprávy → Fotbal8. února  2011 v 08:05  

Vyhlášení Fotbalisty roku - fotbalová oslava se vší parádou

Petr Čech s trofejí pro Fotbalistu roku - Foto:  fotbal.cz

Petr Čech s trofejí pro Fotbalistu rokuFoto:  fotbal.cz

Dva držitelé Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu Evropy, prezident FIFA nebo také ministr obrany. Ti všichni a mnozí další se sešli ve Stavovském divadle v Praze, aby popřáli fotbalové legendě Josefu Masopustovi k osmdesátinám.

Součástí slavnostního večera bylo také vyhlášení tradiční domácí ankety Fotbalista roku. Na jevišti nestál moderátor, který si pletl jména trenérů, a fotbalistům ani nezpívali diskotékoví dinosauři z osmdesátých let. To vše už naštěstí z podobných anket postupně vymizelo. 

 

Vyhlášení Fotbalisty roku - fotbalová oslava se vší parádou

Vložit na svůj web

Tím spíš, když se teď ve velkém gratulovalo Josefu Masopustovi k osmdesátinám, takže to byla fotbalová oslava se vší parádou, na které se podílely také legendární Eusébio nebo prezident FIFA Sepp Blatter, prý pyšný na to, že je vlastně také tak trochu Josef. 

Ale některé věci zůstaly bohužel stejné. Anketu Fotbalista roku ovládl potřetí za sebou a celkově počtvrté Petr Čech. Tedy, ne že by nebylo prvenství gólmana Chelsea zasloužené, to rozhodně ne. Ale přece jen, když vyhrává stále brankář, může to být i známka toho, že se zrovna národnímu týmu delší dobu příliš nedaří. 

Koneckonců stačí se podívat na počet vstřelených gólů v loňských soutěžních zápasech - jsou tři, a to hrál český tým s Litvou, Skotskem a Lichtenštejnskem. "Je to ke zvážení nebo k zamyšlení. Když bychom se podívali tři, čtyři, pět let zpátky tak drtivá většina nominovaných hrála v evropských klubech evropské poháry a hrála stabilně. Kdežto nová generace samozřejmě musí dorůst, někteří skončily a výběr je trošku jiný," říká Petr Čech, kterému ale pochopitelně není nepříjemné ceny sbírat. 

Touží být nejlepší a stát se i rekordmanem této ankety. Ale kdyby si dal chvíli přestávku, přesněji řečeno dál si držel stejnou výkonnost, ale zároveň pustil na trůn opět nějakého fotbalistu střílejícího góly nebo schopného alespoň branky připravovat, mohlo by to také znamenat, že už je na tom česká reprezentace zase o něco lépe. 

Autor:  Jaroslav Plašil  (jpa), Vojtěch Bureš
Pořad: Ranní Radiožurnál  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–pátek 05:00  |  Délka pořadu: 4 hodiny  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace