Zprávy → Fotbal25. října  2016 v 13:33  

Anglickému Watfordu hrozí pokuta a bodový odečet. Falzifikoval dokument z banky

Watford v dosavadních devíti kolech Premier League nasbíral dvanáct bodů - Foto:  Reuters

Watford v dosavadních devíti kolech Premier League nasbíral dvanáct bodůFoto:  Reuters

Fotbalový Watford zažívá historicky nejlepší vstup do anglické Premier League, ale je možné, že o některé z dvanácti dosud nasbíraných bodů přijde. Vedle pokuty mu totiž hrozí i bodový odpočet za to, že ještě před postupem do první anglické ligy, kdy v jeho barvách působil český útočník Matěj Vydra, poslal vedení fotbalových soutěží EFL padělaný dokument. Díky němu pak mohl Ital Gino Pozzo plně převzít klub od svého otce.

Jen dvakrát v historii Premier League, nejvyšší anglické soutěže, přišel některý z týmů o body. V sezoně 1996/97 Middlesbrough za neoprávněné přeložení zápasu a Portsmouth o třináct let později za vyhlášení finančního konkurzu. 

Teď hrozí bodový odečet Watfordu. V předminulém ročníku 2014/15, v němž nakonec Hornets vybojovali návrat do Premier League, totiž klub poslal vedení nižších fotbalových soutěží EFL padělaný dokument z banky. 

Stálo v něm, že italský byznysmen Gino Pozzo má dostatečné finanční rezervy, aby mohl klub převzít od svého otce Giampaola, jenž mimo jiné vlastní i italské Udinese a v minulosti také španělskou Granadu. 

Jenže podle banky, která měla dokument vystavit, vůbec nebyla společnost Hornets Investment Limited zastoupená Ginem Pozzem mezi jejími klienty. 

„EFL okamžitě začala celou věc prošetřovat a kontaktovala Watford, který má podat vysvětlení,“ řekl mluvčí EFL britskému deníku The Telegraph, který protiprávní jednání díky získané kopii falzifikátu odhalil a upozornil na něj policii i vedení fotbalových soutěží. 

Gino Pozzo o padělaném dokumentu údajně nevěděl. Watford, jenž po návratu do Premier League v devíti duelech nasbíral dvanáct bodů a zažívá vůbec nejlepší vstup do nejvyšší anglické soutěže, se k situaci nevyjádřil. „Probíhají dvě vyšetřování, která nebudeme komentovat,“ řekl tiskový mluvčí klubu. 

Anglický celek, který je v tabulce momentálně devátý, má kauzu kolem falzifikovaného dokumentu objasnit v průběhu příštího týdne. Mezitím se v sobotu v 10. kole Premier League střetne s Hullem. 

Autor:  Radek Šamša

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace