Basilej s Vaclíkem a Suchým si Ligu mistrů nezahraje, nestačila na Mac. Tel Aviv

V odvetných utkáních play-off fotbalové Ligy mistrů se rozhodlo o prvních pěti postupujících do skupinové fáze. V nejprestižnější soutěži se představí Dinamo Záhřeb, Maccabi Tel Aviv, Mälmo FF, Valencia a Šachtar Doněck.

V play-off Ligy mistrů uhájila španělská Valencia dvougólový náskok z prvního utkání a vyřadila Monako | Zdroj: Reuters

Nejjednodušší úlohu měli v odvetě fotbalisté Záhřebu, kteří vyhráli první utkání na hřišti albánského Skenderbeu a i v odvetě si počínali suverénně a zvítězili 4:1. Dva góly ve druhém poločase vstřelili i bez vyloučeného Goncala.

Vítězství z prvního utkání naopak neuhájil skotský Celtic. Ve Švédsku nestačil na Mälmo a po prohře 0:2 se musí spokojit se základní skupinou Evropské ligy. Skotský tým byl sice v utkání častěji u míče, ale na střely byli lepší domácí v poměru 18:10.

Příznivci Maccabi Tel Aviv zřejmě postaví sochu Zahavimu. Ten nejdříve v prvním utkání zařídil dvěma góly remízu na hřišti Basileje a i v odvetě dokázal odpovědět na gól Zuffiho a po přihrávce Mitroviče vyrovnal na konečných 1:1. Tento výsledek stačil izraelskému týmu k postupu.

Ztrátu z prvního utkání nedokázalo smazat francouzské Monako. Ze Španělska si přivezlo prohru 1:3 a tak ani vítězství nad Valencií v odvetě 2:1 nestačilo na postup.

Až do závěrečného hvizdu bojoval o postup i Rapid Vídeň na hřišti Šachtaru Doněck. Úvodní zápas vyhrál v Rakousku ukrajinský tým 1:0. V odvetě padly už v prvním poločase čtyři góly a Šachtar musel dotahovat vedení Rapidu 2:1.

Ve druhém poločasu pak domácí uhájili remízu 2:2, když úplný závěr dohrávali hosté bez vyloučeného Sonnleitnera.

Fotbalisté Šachťaru Doněck se radují z úvodní trefy zápasu, kterou zařídil Marlos | Foto: Reuters

Odvetné zápasy 4. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Dinamo Záhřeb - Skënderbeu Korcë (Alb.) 4:1 (2:1)
Branky: 9. a 80. Súdání, 15. Hodžič, 55. Taravel - 10. Esquerdinha. ČK: 48. Goncalo (Dinamo). První zápas: 2:1, postoupilo Dinamo.

Malmö - Celtic Glasgow 2:0 (1:0)
Branky: 23. Rosenberg, 55. vlastní Boyata. První zápas: 2:3, postoupilo Malmö.

Maccabi Tel Aviv - Basilej 1:1 (1:1)
Branky: 24. Zahavi - 11. Zuffi. První zápas: 2:2, postoupilo Maccabi.

Šachtar Doněck - Rapid Vídeň 2:2 (2:2)
Branky: 10. Marlos, 27. Gladkij - 13. Schaub, 22. Hofmann. ČK: 88. Sonnleitner (Rapid). První zápas: 1:0, postoupil Šachtar.

Monako - Valencia 2:1 (1:1)
Branky: 17. Raggi, 75. Carrillo - 4. Negredo. První zápas: 1:3, postoupila Valencia.