Bohemians vyhráli podruhé v řadě, Jihlava nadále zůstává bez jediného vítězství

Fotbalisté pražských Bohemians poprvé v nové sezoně vezou tři body z venkovního prostředí. V páteční předehrávce 9. kola uspěli v Jihlavě, kterou porazili 2:0, a posunuli se na pátou příčku ligové tabulky. Vysočina naopak stále čeká na první vítězství pod trenérem Michalem Bílkem a v tomto ročníku vůbec.

Jan Holenda (vlevo) se postaral o úvodní trefu Bohemians v Jihlavě

Jan Holenda (vlevo) se postaral o úvodní trefu Bohemians v Jihlavě | Zdroj: ČTK

V úvodní pětačtyřicetiminutovce se na jihlavském stadionu střídaly oba týmy ve vytváření šancí.

Až po přestávce, v 56. minutě, si ofenziva Bohemians pohrála s obranou domácí Jihlavy a akci zakončila vedoucí trefou.

Postaral se o ní Jan Holenda, který z blízkosti po přesné přihrávce Siima Lutse uklidil míč za Hanušova záda. Autor asistence Luts mohl o dvě minuty později sám navýšit vedení Klokanů, jenže v dobré pozici branku přestřelil.

Ani Milan Havel později proti Janu Hanušovi neuspěl, ale v 76. minutě se to na konečných 2:0 podařilo Dominiku Maškovi, který překonal jihlavského gólmana z úhlu.

Všechny čtyři pražské kluby se tak po pátečním vítězství Bohemians seřadily v tabulce nejvyšší fotbalové soutěže za sebou. Svěřenci Miroslava Koubka se z deváté příčky vyšplhali na pátou před městské rivaly Slavii a Duklu.

Jihlava naopak zůstává v sestupovém pásmu. Na patnácté příčce má jednobodový náskok na poslední Příbram, která v sobotu doma vyzve rovněž trápící se Slovácko.

Výsledek předehrávky 9. kola první fotbalové ligy:

Vysočina Jihlava - Bohemians Praha 1905 0:2 (0:0)
Branky: 56. Holenda, 76. Mašek. Rozhodčí: Hrubeš - Pospíšil, Vlček. ŽK: Gajič (Bohemians). Diváci: 3105.

Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít