Zprávy → Fotbal18. srpna  2012 v 10:01  

Brankář Petr Čech motivaci v Chelsea ani po osmi letech neztrácí

Petr Čech s pohárem pro vítěze Ligy mistrů - Foto:  Reuters

Petr Čech s pohárem pro vítěze Ligy mistrůFoto:  Reuters

Fotbalisté Chelsea se na jaře zbavili letitého komplexu. Ruským miliardářem Romanem Abramovičem štědře dotovaný a hvězdami sycený klub konečně získal vytoužený pohár pro nejlepší klub Evropy, tedy vítěze Ligy mistrů.

Pro takového útočníka Didiera Drogbu to byla ideální rozlučka, ze stárnoucího týmu odešli po sezóně i další hráči. Ale služebně nejstarší Čech v Premier League, která dnes znovu startuje, v Chelsea zůstal. A motivace mu nechybí. 

Petr Čech patří k těm, kteří s Chelsea vyhráli anglickou ligu i pohár, naposledy také tolik žádanou Ligu mistrů a mohlo by se zdát, že v londýnském klubu už pro českého brankáře směrem vzhůru cesta nevede. 

Ale Čech to tak nevnímá a žádná adresa včetně třeba té barcelonské na Nou Campu pro něj není prestižnější. Potvrdil to v červnu podpisem nové smlouvy, a tak není divu, že teď umí bez větších problémů vyjmenovat, co ho požene v devátém roce věrnosti Chelsea kupředu. 

 

Petr Čech načíná v dresu Chelsea už devátou sezonu, dnes startuje Premier League

Vložit na svůj web

„Soukromý cíl je vydržet zdravý a udržet si výkonnost, kterou jsem měl těch prvních osm let… Budeme hrát superpohár a mistrovství světa klubů, což jsem nikdy nehrál a neměl možnost to vyhrát. Jsou to nové trofeje, které bychom chtěli do klubu přitáhnout, a také tu z Premier League.“ 

Ve sbírání trofejí je Petr Čech pečlivý a také ambiciózní, takže mu začínající sezóna díky účasti Chelsea v evropském Superpoháru a na mistrovství světa klubů nabízí dva možné úlovky zatím nepoznané. 

Ale nejen pro fanoušky je pochopitelně nejpodstatnější Premier League, ve které Chelsea poprvé od příchodu Romana Abramoviče znatelně ustoupila z vydobytých pozic. Nový ročník startuje už dnes a Chelsea zahájí svůj hon za vylepšením šestého místa v neděli odpoledne ve Wiganu. 

Autor:  Jan Kaliba  (jkb), Tereza Jelínková  (tej)
Pořad: Víkendový Ranní Radiožurnál  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: sobota–neděle 05:00  |  Délka pořadu: 4 hodiny  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace