Zprávy → Fotbal29. října  2016 v 19:36  

Byl to pro nás dárek, komentovali sparťané minelu příbramského brankáře Hrušky

Gólman Příbrami Hruška zasahuje proti Lafatovi ze Sparty - Foto:  ČTK, Roman Vondrouš

Gólman Příbrami Hruška zasahuje proti Lafatovi ze SpartyFoto:  ČTK, Roman Vondrouš

Fotbalisté Sparty potřebovali vyhrát. A v lize se jim to proti poslední Příbrami povedlo - i ve vysílání Radiožurnálu jste slyšeli výsledek 4:0. Žádný strhující zápas to nebyl. A rozhodla ho neobvyklá chyba hostujícího gólmana. Aleši Hruškovi prošla do sítě mezi rukama a nohama střela Karavajeva ze třiceti metrů.

„K tomu asi nemám co říct. Prostě gól a pro nás konec zápasu. Vymlouvat se, nebo obhajovat nemá cenu,“ okomentoval svůj nepovedený moment z 18. minuty se sklopenou hlavou příbramský Aleš Hruška, který jen pár sekund před tím zlikvidoval dvě velké sparťanské šance. 

A že by ke gólu vedla Karavajevova střela nevěřili v první chvíli ani domácí. 

 

Fotbal je kolektivní sport, ve kterém se hraje o kolektivní trofeje, říká David Lafata, který proti Příbrami vstřelil svůj 192. ligový gól

Vložit na svůj web

„Spíš to byl pro nás takový dárek. Co vím, tak u Hrušouna to nebyl první takový gól, co dostal. Jeho smůla a pro nás dárek,“ divil se záložník Mario Holek. 

„Viděl jsem, že Karu střílí z nesmyslné vzdálenosti. Přišlo mi, že je to zbytečná střela,“ dodal sparťanský trenér David Holoubek.  

Domácím ale na Letné tenhle moment výrazně ulehčil dobývání příbramské defenzivy. 

„V tu chvíli z nás spadla taková deka. Cítil jsem, že se tým rozjede a že přidáme další branku,“ věřil trenér Holoubek, a i když Sparta nepředvedla svůj nejlepší výkon, další góly přidala. 

Lafata vstřelil 192. ligový gól. Před ním jsou jen Kopecký a Bican 

Za všechny další branky mohla Sparta poděkovat Davidu Lafatovi, který nejenom, že hattrickem Spartě pomohl po porážce v Plzni a vypadnutí z poháru, k důležitému vítězství - hlavně pro psychiku hráčů, ale také se dostal v historické tabulce ligových střelců na třetí místo - dal už 192 gólů. 

Další posun už ale bude těžký - druhý Vlastimil Kopecký má 252 zásahů a první Josef Bican 447. 

„To už asi nedoženu. Je to příjemné. Fotbal je ale kolektivní sport a hraje se na kolektivní trofeje, kterých moc nemám,“ pousmál se David Lafata, který jednou vyhrál českou ligu, jednou pohár a jednou superpohár. 

Autor:  Mirko Vasić  (mva), Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace