Zprávy → Fotbal25. listopadu  2016 v 09:44  

Co stojí za sparťanským úspěchem v Evropě? Změnil se trenér, smál se Holoubek

Rozvášněný David Holoubek. Sparta pod ním v Evropské lize vyhrála všechna utkání - Foto:  ČTK

Rozvášněný David Holoubek. Sparta pod ním v Evropské lize vyhrála všechna utkáníFoto:  ČTK

Fotbalisté Sparty po 33 letech porazili anglického soupeře a předčasně si zajistili postup do jarní části Evropské ligy. Southampton před vlastním publikem zdolali ve čtvrtek večer 1:0 a kolo před koncem mají jisté vítězství ve své základní skupině. To už se ovšem nedá říct o Liberci, který bude spoléhat na závěrečné skupinové duely, a Plzeň nemá naději na postup vůbec žádnou.

Ještě před pár měsíci oslavovali Davida Holoubka maximálně ti, kteří ve Spartě sledovali mládežnický fotbal. 

Teď má za sebou čtyři výhry v Evropské lize za sebou a postup do jarní části soutěže. 

 

S realizačním týmem jsme zapracovali na defenzivní taktice, přiznal David Holoubek další z faktorů úspěchu

Vložit na svůj web

„Jsou to příjemné pocity, ale tahle sláva je hodně vrtkavá. Může se stát, že dvakrát třikrát v řadě prohrajete a zase je to opačně,“ ví Holoubek. Kdo by to byl v září čekal, že budou sparťané oslavovat už po pátém kole postup a mladého trenéra. 

Vždyť do základní skupiny vstoupili porážkou v Southamptonu 0:3, a když pak skončil tehdejší trenér Zdeněk Ščasný, měl být Holoubek jen kratičkým záskokem. Jenže pak přišla vítězství nad Interem Milán, dvakrát nad Beer Ševou a teď v odvetě i nad Southamptonem. 

„Změnil se trenér. To jsem musel říct, že jo (smích). S realizačním týmem jsme zapracovali na defenzivní taktice, protože jsme věděli, že to bude hodně složité. Odrazili jsme se od bazálního, v tu chvíli byla začátkem obrana,“ říká kouč Pražanů. 

To se Spartě povedlo. Za poslední čtyři vítězné zápasy dostala jediný gól. A to přitom její marodka narostla až na devět adeptů základní sestavy. Do zápasů tak naskakovali i současní nebo nedávní dorostenci. 

„Považuju to skoro za neuvěřitelné. Když se podíváte na týmy, které jsme měli ve skupině, a v tom stavu, v jakém jsme nastoupili a jaké kluky jsme měli na lavičce… Nejen Sparta, ale celý český fotbal by si toho měl podle mě vážit,“ myslí si opora účastníků jarní fáze Evropské ligy Bořek Dočkal. 

Autor:  Jan Suchan  (jsu), Radek Šamša

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace