Zprávy → Fotbal19. října  2016 v 13:30  

Dnes na Celtic nepřijdu, kamarád má oslavu. Pětiletý fanda zavolal klubu, aby se omluvil za neúčast

Skotský Celtic má na kontě už 47 ligových titulů - Foto:  Reuters

Skotský Celtic má na kontě už 47 ligových titulůFoto:  Reuters

V zahraničí se běžně dědí permanentky z generace na generaci. Fotbal je tam nedílnou součástí rodinného života. Na zaplněné stadiony rodiče berou ty nejmenší – tedy pokud zrovna nemá kamarád narozeniny. Za neúčast na víkendovém utkání proti Motherwellu se kvůli oslavě omluvil skotskému Celticu jeho pětiletý fanoušek.

Je mu teprve pět let a letos poprvé dostal celosezonní vstupenku na zápasy slavného Celticu Glasgow. 

O víkendu si ale Louis Kayes namísto fotbalu vybral oslavu narozenin kamaráda, a tak se klubu po telefonu omluvil, že se na domácí utkání nedostaví. Výhru Celticu proti Motherwellu 2:0 sledovalo v Celtic Parku 54 tisíc příznivců. 

„Byl tak zklamaný, že nemůže jet. Bál se, že si toho všimne i Brendan Rodgers (manažer Celtiku – pozn. red.) a měl potřebu se omluvit, tak mi vzal mobil a zavolal na Celtic,“ vyprávěla listu Daily Record Louisova maminka Lisa Kayesová, která slyšela zapnutý reproduktor na telefonu. 

Pětiletému synovi řekla, ať hovor okamžitě ukončí, že jinak zaplatí majlant. A pak se ho zeptala, proč na Celtic volal: „Řekl mi na to: ‚Ještě nikdy jsem nevynechal zápas kvůli tomu, že jsem jel na party‘.“ 

Dlouho jí prý trvalo synovi vůbec vysvětlit, že s ním na zápas Celticu, kam ho pravidelně berou spolu s tatínkem Alanem, v sobotu kvůli narozeninové oslavě opravdu nikdo nepůjde. 

A nešel s ním tentokrát ani dědeček Alan, podle něhož se malý Louis pomalu stává fanatickým fanouškem Celticu: „Můžete se ho zeptat na cokoli, třeba na čísla hráčů – a on vám je všechny vyjmenuje.“ 

Malí kluci „rozeřvávají“ ve Skotsku i v Nizozemsku 

Kdoví, malý Louis možná brzy bude „rozeřvávat“ v Celtic Parku několikatisícový kotel. Ostatně glasgowský klub už jednoho takového „speakera“ měl. Říkali mu Junior Capo. 

Zatímco v některých zemích se rodiče bojí vzít své ratolesti vůbec na stadion, natož mezi jádro nejoddanějších příznivců, ve Skotsku, ale i třeba v Nizozemsku na PSV Eindhoven mívali malí kluci hlavní roli při „rozjíždění“ pokřiků. 

Autor:  Radek Šamša

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace