Zprávy → Fotbal12. listopadu  2016 v 08:42  

Dočkal režíroval výhru nad Norskem. Je naším tahounem, říká obránce Kadeřábek

Bořek Dočkal měl velký podíl na výhře Česka nad Norskem - Foto:  ČTK, Kateřina Šulová

Bořek Dočkal měl velký podíl na výhře Česka nad NorskemFoto:  ČTK, Kateřina Šulová

Česká reprezentace se na poslední chvíli probudila a ještě v letošním roce stihla první kvalifikační góly a první vítězství. V pražském Edenu to odnesli Norové a české šance zúčastnit se mistrovství světa v Rusku tak stále existují. Hodně bude záležet na tom, jestli reprezentační forma vydrží Bořku Dočkalovi. Právě on zařídil výhru 2:1 dvěma důležitými přihrávkami.

Čekání na první góly českého týmu v kvalifikaci bylo skoro nekonečné. Oba dali nováčci základní sestavy a děkovat za ně mohli stejnému hráči. A to taky Jaromír Zmrhal udělal. 

„Přihrávka od Bořka (Dočkala; pozn. red.) byla výborná. Viděl mě a skvěle mi to poslal do běhu,“ prohlásil po utkání střelec vítězného gólu Zmrhal. 

 

Bořek Dočkal je jedním z našich nejdůležitějších hráčů, říká reprezentant Pavel Kadeřábek

Vložit na svůj web

Podobně na tom byl i první český střelec Michael Krmenčík, i když jemu ještě míč před prázdnou branku posunul Ladislav Krejčí. Tuto akci ale také vymyslel Bořek Dočkal. 

„V tomhle bylo vidět, jak je každý zápas jiný. V zápasech, ve kterých jde o tak hodně jako je postup na mistrovství světa, rozhodují detaily, kvalita v poslední přihrávce a tak dále. První slibná situace gólem neskončila, ale ta druhá ano a to bylo pro vývoj toho utkání hrozně důležité,“ radoval se Dočkal. 

„Oni si na něj dávali pozor, ale Bořek má takovou kvalitu, že tu finální přihrávku dokáže dát. Ukazuje to v české lize a ukázal to i dneska. On tu finální přihrávku má, a z toho padají góly. Bořek je pro nás jeden z nejdůležitějších hráčů. Je to hlavní tahoun, na kterém to stojí,“ uvedl Pavel Kadeřábek. 

Prostě Bořek Stavitel, mohli by spoluhráči přezdívat hlavnímu architektovi hry současného českého týmu. Ovšem po nedělním zkratu a vyloučení v ligovém duelu v Liberci, ukázal Dočkal i zároveň svou horší tvář, když zbytečně za vzteklé protesty dostal žlutou kartu, kvůli které může v kvalifikaci chybět. 

„To je Bořek. Kdybych ho měl v klubu, tak bych byl schopný na něj působit víc. Určitě splnil to, co jsme od něj čekali. Ale od tohoto by se měl odprosit, protože to kazí jeho celkový dojem a sráží to jeho výkon,“ vyzývá kouč Karel Jarolím. 

To, jak na Dočkala dokáže reprezentační trenér zapůsobit, může být pro české vyhlídky na postup na turnaj do Ruska zásadní. 

Autor:  Jan Kaliba  (jkb), Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace