Dohrávka fotbalové ligy mezi Libercem a Zlínem přinesla bezbrankovou remízu

Nejvyšší fotbalová soutěž za sebou má kompletní 17. kolo. V jeho dohrávce remizoval Liberec doma se Zlínem 0:0. Severočeši tak odskočili Jihlavě na rozdíl tří bodů. Hosté si naopak upevnili čtvrtou příčku v tabulce.

Radim Breite Ibrahim Traoré

Radim Breite Ibrahim Traoré | Zdroj: ČTK

Oba celky se musely vypořádat s těžkým terénem, který komplikoval kombinační hru. Úvodní poločas nabídl poměrně vyrovnanou hru. Více šancí si vypracovali hosté. V jejich největší příležitosti ke skórování selhal sedm minut před přestávkou Fantiš. Zblízka nepřekonal Dúbravku.

Slovenského brankáře ještě protáhl Senegalec Diop, jehož razantní střele zpoza šestnáctky ale chyběla přesnost. Hostující trenér Bohumil Páník si po utkání na výkon z první půle stěžovat nemohl. Útočníka Vukadinoviče zase mrzely neproměněné šance.

Žehrat mohl celý Zlín, protože ve druhém poločase se Liberec probral a kontroloval průběh hry. „Vypadl nám střed hřiště, ve kterém Souček dominoval,“ vysvětlil v rozhovoru pro Českou televizi kouč hostů.

Severočeši si po obrátce připsali tři příležitosti, které mohly skončit gólem. Nejvíce se asi brankář Moravanů Dostál zapotil při dalekonosné střele Potočného, kterou vytáhl na roh. „Škoda, že jsme se neprosadili. Ve druhém poločase na našem výkonu bylo vidět, že chceme vyhrát,“ mrzelo po utkání autora nebezpečné rány.

Hosté směrem dopředu vyklidili pole, a tak se čekalo na šance Liberce. Domácí se sice do slibných příležitostí dostávali, ale nedokázali je přesněji zakončit. Ve svém prvním jarním kole se tak se Zlínem rozešli bezbrankovým výsledkem. „Doma musíme vyhrávat. S bodem nejsem spokojený,“ hodnotil po utkání kouč Liberce Trpišovský.

Liberec – Zlín 0:0
Rozhodčí: Královec – Myška, Arnošt. ŽK: Souček – Fantiš. Diváci: 1999.