Zprávy → Fotbal26. srpna  2016 v 06:39  

Dokážeme velké věci, tvrdí liberecký asistent po postupu do základní skupiny Evropské ligy

Liberecký záložník Jan Sýkora vstřelil Larnace tři branky - Foto:  ČTK

Liberecký záložník Jan Sýkora vstřelil Larnace tři brankyFoto:  ČTK

Existuje několik scénářů úspěšného dne v životě profesionálního fotbalisty, jeden líbivý příběh nabízí třeba včerejší odpoledne v podání libereckého záložníka Jana Sýkory. Nejprve se dočkal premiérové pozvánky do reprezentace, pak se stal nejvýraznější postavou Slovanu v odvetě 4. předkola Evropské ligy. Proti kyperské Larnace se blýskl hattrickem, zařídil výhru 3:0 a tím pádem také postup Severočechů do hlavní fáze soutěže.

Temnou oblohu nad stadionem osvítily po zápase paprsky působivého ohňostroje, které na nebi zářily jasně jako chvíli předtím v boji o Evropskou ligu záložník Jan Sýkora. Jen pár hodin po zveřejnění nominace národního týmu svými trefami zdevastoval obranu Larnaky, mezi novináři ale sebevědomě odmítal přiznat, že zažívá den snů. 

„Může to tak vypadat, ale jdu si za tím, takže to, co se děje, je oprávněné. Trenér gólmanů Štěpán Kolář před zápasem říkal, že mi to tam určitě spadne. Říkali jsme si, že kdybychom tak vedli do půle 2:0, ale nakonec to bylo 3:0, což jsme nečekali nikdo,“ prohlásil po zápase Jan Sýkora. 

 

Utkání fotbalistů Liberce proti Larnace sledoval reportér ČRo David Nyč

Vložit na svůj web

Nakonec Severočeši s přehledem profrčeli dalším z předkol evropských pohárů, a znovu potvrdili, že jsou neocenitelnými pracanty v navyšování národního koeficientu českých týmů. Asistent trenéra Zdeněk Houštecký má jasno. 

„Fungovali jsme jako jedno velké srdce. Je to prostě v náturách, je to něco neskutečného a nádherného. Splnili jsme úplně všechno, co jsme si řekli. Věřím, že když půjdeme touto cestou, tak dokážeme ještě spoustu velkých věcí,“ doufá Zdeněk Houštecký. 

Co třeba ještě letos v základní skupině? Přáním hráčů je konfrontace s Manchesterem United. Právě na tým Josého Mourinha může Slovan narazit. Rozhodne losování, které začne v Monaku ve 13 hodin. 

Autor:  David Nyč, Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace