Fotbalista Baroš si poháry nezahraje, jeho Galatasaray vypadl se Lvovem

Fotbalisté Galatasaraye Istanbul s Milanem Barošem v základní sestavě překvapivě vypadli ve 4. předkole Evropské ligy. V odvetě jen remizoval na hřišti ukrajinského Lvovu 1:1 a po domácí remíze 2:2 v pohárech skončil. Překvapením je také vyřazení Aston Villy, která doma podlehla Rapidu Vídeň 2:3. Dál jde naopak Besiktas Istanbul s Tomášem Zápotočným nebo Leverkusen s Michalem Kadlecem.

Evropská liga UEFA

Evropská liga UEFA | Foto: UEFA

Galatasaray se ve Lvově dostal v 90. minutě do vedení a v tu chvíli postupoval. Jenže ukrajinský tým, který hrál od 71. minuty o deseti, dokázal za dvě minuty vyrovnat. V úplném závěru hrál Lvov dokonce o devíti hráčích, ale překvapivý postup do základní skupiny Evropské ligy si pohlídal. Tureckému celku nepomohl ani útočník Milan Baroš, který nastoupil od začátku.

Šokem skončila odveta 4. předkola pro fanoušky Aston Villy. Jejich tým vedl nad Rapidem Vídeň v 77. minutě 2:1, což mu po úvodní remíze 1:1 stačilo k postupu. Rakouský celek ale o minutu později vyrovnal a v 81. minutě dokonce vstřelil postupový gól.

Slovan neudržel náskok

Slovan Bratislava vedl ve Stuttgartu už 2:0 po gólech Dobrotky z deváté a Sylvestra z 53. minuty. Hned o dvě minuty později ale dostal červenou kartu Slovák Breznaník a Stuttgart toho dokázal využít. Dvěma brankami během osmi minut vyrovnal a odvrátil vyřazení.

Besiktas vyhrál v odvetě na hřišti HJK Helsinky 4:0, v obraně tureckého celku nastoupil Tomáš Zápotočný. Postup slaví i Bayer Leverkusen, který po domácí výhře 3:0 nad ukrajinským Simferopolem vyhrál i odvetu 3:1. Obránce německého celku Michal Kadlec odehrál jen závěrečných 15 minut.

Velkým překvapením je vyřazení Celticu Glasgow. Skotský tým vyhrál první duel nad Utrechtem 2:0, ale v odvetě v Nizozemsku utrpěl debakl 0:4. Vypadl také Novosibirsk s trojicí Čechů Vychodilem, Čížkem a Vaškem, který prohrál na hřišti PSV Eindhoven vysoko 0:5. V Evropské lize končí také Magerův Temešvár, který vypadl s Manchesterem City.

Odvety 4. předkola Evropské ligy:

Grasshoppers Curych - Steaua Bukurešť 1:0 (0:0, 1:0), na penalty 3:4, první zápas 0:1, postupuje Steaua Bukurešť
Lech Poznaň - Dněpropetrovsk 0:0, první zápas 1:0, postupuje Lech Poznaň
Utrecht - Celtic Glasgow 4:0 (2:0), první zápas 0:2, postupuje Utrecht
The New Saints (Wales) - CSKA Sofia 2:2 (1:1), první zápas 0:3, postupuje CSKA Sofia
Lille - Vaslui 2:0 (0:0), první zápas 0:0, postupuje Lille
Motherwell - Odense 0:1 (0:1), první zápas 1:2, postupuje Odense
Karpaty Lvov - Galatasaray 1:1 (0:0), první zápas 2:2, postupují Karpaty Lvov
Maribor - Palermo 3:2 (1:0), první zápas 0:3, postupuje Palermo
Elfsborg - Neapol 0:2 (0:2), první zápas 0:1, postupuje Neapol
Juventus Turín - Sturm Štýrský Hradec 1:0 (0:0), první zápas 2:1, postupuje Juventus Turín
Aston Villa - Rapid Vídeň 2:3 (1:0), první zápas 1:1, postupuje Rapid Vídeň
Manchester City - Temešvár 2:0 (1:0), první zápas 1:0, postupuje Manchester City
APOEL Nikósie - Getafe 1:1 po prodl. (1:0, 1:0), první zápas 0:1, postupuje Getafe
PSV Eindhoven - Novosibirsk 5:0 (1:0), první zápas 0:1, postupuje PSV Eindhoven
Levski Sofia - AIK Stockholm 2:1 (0:1), první zápas 0:0, postupuje Levski Sofia
Litex Loveč - Debrecín 1:2 (0:0), první zápas, 0:2, postupuje Debrecín
Trabzonspor - FC Liverpool 1:2 (1:0), první zápas 0:1, postupuje FC Liverpool
Unirea Urziceni - Hajduk Split 1:1 (1:0), první zápas 1:4, postupuje Hajduk Split
Maccabi Tel-Aviv - Paris Saint-Germain 4:3 (0:1), první zápas 0:2, postupuje Paris Saint-Germain
Gent - Feyenoord Rotterdam 2:0 (1:0), první zápas 0:1, postupuje Gent
AEK Atény - Dundee United 1:1 (1:0), první zápas 1:0, postupuje AEK Atény
Stuttgart - Slovan Bratislava 2:2 (0:1), první zápas 1:0, postupuje Stuttgart
Simferopol (Ukr.) - Leverkusen 1:3 (1:0), první zápas 0:3, postupuje Leverkusen
Lokomotiv Moskva - Lausanne 1:1 (0:1, 1:1), 3:4 na penalty, první zápas 1:1, postupuje Lausanne
HJK Helsinky - Besiktas 0:4 (0:1), první zápas 0:2, postupuje Besiktas
Austria Vídeň - Aris Soluň 1:1 (0:1), první zápas 0:1, postupuje Aris Soluň
Metalist Charkov - Omonia Nikósie 2:2 (0:0), první zápas 1:0, postupuje Metalist Charkov
Bröndby Kodaň - Sporting Lisabon 0:3 (0:1), první zápas 2:0, postupuje Sporting Lisabon
Dinamo Minsk - Bruggy 2:3 (0:3), první zápas 1:2, postupují Bruggy
Karabach (Ázer.) - Borussia Dortmund 0:1 (0:0), první zápas 0:4, postupuje Borussia Dortmund
Aktobe (Kaz.) - Alkmaar 2:1 (0:1), první zápas 0:2, postupuje Alkmaar
Marítimo - BATE Borisov 1:2 (0:0), první zápas 0:3, postupuje BATE Borisov
Dněpr Mogilev - Villarreal 1:2 (1:1), první zápas 0:5, postupuje Villarreal

Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít