Zprávy → Fotbal3. listopadu  2016 v 15:50  

Fotbalista Fenin se znovu snaží o restart kariéry. V Brně trénuje s juniory

Před rokem hrál Martin Fenin třetí německou ligu za Saskou Kamenici (archivní foto) - Foto: David Kalvas

Před rokem hrál Martin Fenin třetí německou ligu za Saskou Kamenici (archivní foto)Foto: David Kalvas

Vicemistr světa do 20 let z roku 2007 Martin Fenin se snaží o návrat k vrcholovému fotbalu. Útočník, kterého v posledních letech trápila zranění i osobní problémy, absolvoval tvrdou kondiční přípravu a pokusí se prosadit do kádru Zbrojovky Brno.

„Absolvoval jsem tříměsíční kondiční přípravu pod trenérem Alešem Kaplanem, úspěšně zakončenou testy,“ prozradil webu brněnské Zbrojovky Martin Fenin. 

Dnes se zapojil do přípravy s juniorským týmem Brna a zůstat by s ním měl do 6. prosince, kdy se rozhodne, jestli mu Zbrojovka nabídne smlouvu. 

„Není to nahodilý proces, vše jsme nastartovali před nějakými čtyřmi měsíci. Prvním postupným cílem je, aby se Martin začlenil do juniorky a vydobyl si ve zbytku podzimu místo v zimní přípravě prvního mužstva,“ potvrdil kouč Svatopluk Habanec. 

Martin Fenin ve 29 letech bojuje s pověstí nenaplněného talentu českého fotbalu. V roce 2007 si z Kanady přivezl titul vicemistra světa hráčů do 20 let. O půl roku později přestoupil domovských Teplice do Frankfurtu a uvedl se hattrickem. 

Jenže pak začala jeho kariéra uvadat. V Eintrachtu se vytratil ze sestavy a po čtyřech letech přestoupil do Chotěbuze. Angažmá skončilo, když vypadl z okna hotelového pokoje a po vyléčení zranění nastoupil k psychologické léčbě. 

V Čechách se pokoušel o návrat ve Slavii i Teplicích. Naposledy na jaře trénoval s Ústím nad Labem, kde se nedohodl na podmínkách. 

Autor:  Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace